Hugh Cornwell, ex-frontman The Stranglers naživo v Bratislave!

hugh_cornwell
Hugh Cornwell

 

 

Hugh Cornwell je jedným z najkvalitnejších skladateľských talentov vo Veľkej Británii. Premiérovo sa predstaví na Slovensku v decembri na akustickom koncerte v bratislavskom Majestic Music Clube, kde zahrá skladby, ktoré sú prierezom celej jeho kariéry od raných Stranglers po súčasnosť, vrátane nových a nikdy predtým nehraných skladieb z budúceho štúdiového albumu "Villains”. 

 

Ako pôvodný gitarista, spevák a hlavný skladateľ britskej rockovej kapely The Stranglers, získal obrovský úspech s desiatimi hitovými albumami a 21 singlami v Top Forty, ktoré bodovali v Európe rovnako ako v USA s klasickými hitmi vrátane Peaches, No More Heroes, Golden Brown, Nice N’ Sleazy, Always the Sun a Duchess. V kapele účinkoval od jej založenia v roku 1974 až do roku 1990, kedy pochopil, že kapela už umelecky nenapreduje.

 

 

Cornwellov zatiaľ posledný štúdiový album “Totem and Taboo” bol sprevádzaný nadšenými recenziami. Bol nahratý v štúdiu Electrical Audio v Chicagu a zmixoval ho legendárny Steve Albini. Písali o ňom aj toto:

 

"Britský punkový temný pán.” David Fricke/Rolling Stone
 
"Jeho najsilnejší album za posledných 30 rokov.” Mojo
 
"Desať piesní, desať odlišných sentimentov, desať atmosfér, všetko nepochybne Cornwell a naozaj, všetko pekelne dobré.” Your Flesh

 

 

 

 

2. decembra 2017 - MMC v Bratislave. Vstupenky sa predávajú na sedenie a najrýchlejší fanúšikovia ich dostanú za výhodnú uvádzaciu cenu v sieti Predpredaj.sk.