City Sounds

Nikitin & Šrámek predstavia jedinečný album Altar, Patitucci svoj „elektrizujúci“ kvartet

Jedno pódium, hneď niekoľko zvučných mien. Veľká sála Slovenského rozhlasu bude 16. mája patriť kvalitnej domácej scéne, ale aj špičkovému kontrabasistovi Johnovi Patituccimu.

Basgitarový mág Thundercat predstaví Slovensku špičkový album Drunk

Jeden z najinovatívnejších a najvšestrannejších basgitaristov súčasnosti - Thundercat sa opäť vracia na Slovensko. Svoju horúcu štúdiovku Drunk predstaví v bratislavskom Ateliéri Babylon už v pondelok 3. apríla.

Postmodern Jukebox v Bratislave už o pár dní: predstaví aj nových muzikantov

Zostava okolo klaviristu a aranžéra Scotta Bradleeho privedie do Bratislavy svoje retro aranžmány súčasných hitov už túto sobotu 18. marca v bratislavskej Refinery Gallery.

Koncert Macy Gray otvorí slovenská hudobnícka špička. Predskokanmi budú Solid Move

Hodinu pred tým, ako držiteľka ceny Grammy odhalí svoju novú jazzovú tvár z albumu Stripped, vyburcuje dav raper Moe a štyria z najlepších domácich hudobníkov - zoskupenie Solid Move.

Od Legiend popu k dcére jednej z nich. Predskokankou Lisy Simone bude Zuzana Mikulcová

Ďalší hviezdny koncert si do kariérneho životopisu môže pripísať mladá hudobníčka Zuzana Mikulcová, ktorá už v minulosti predskokanovala Jamesovi Bluntovi počas jeho Moon Landing Tour 2014.

Nemal ani tridsať a jazz mu ležal pri nohách. John Patitucci sa v máji vráti do Bratislavy s vlastným projektom

Mal len desať, keď sa naučil hrať na elektrickej gitare, zatiaľ čo skladať a vystupovať začal o dva roky neskôr. V pätnástich ovládol akustickú basgitaru a klavír o rok na to.

Macy Gray prinesie novinku Stripped aj do Bratislavy

Mojim hudobným štýlom je jazz a môžete si to všimnúť aj na I Try. Tak som sa naučila spievať - v jazzovej kapele s klaviristom, bubeníkom a basgitaristom hrajúc o tretej ráno...

O tom, že aj dvaja sú skupina, presvedčí Gonsofus - predskokan Koop Oscar Orchestra

Multiinštrumentalisti Sasha Mamaev a Gábor Tokár ovládajú hru až na desiatich nástrojoch, a tak sa rozhodli pod menom Gonsofus pretaviť tento svoj multitalent do vlastného žánra.

Victor Wooten sa vracia na Slovensko s novým triom

Spoločnosť mu 5. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon budú robiť bubenícky guru Dennis Chambers a saxofonista Bob Franceschini. Wooten okrem toho v týchto dňoch predstavil aj úplne nový projekt, kde sa na počudovanie venuje metalu.