Konvergencie

Barok, fenomenálny mandolinista i jazz

S medzinárodným festivalom komornej hudby Konvergencie sa od 18. do 25. septembra možno tešiť na jeseň plnú výnimočných hudobných zážitkov. Lístky na festival si  v predpredaji možno zakúpiť už teraz.

Na sobotňajšom koncerte Avital meets Avital pokrstí Jozef Lupták svoje nové CD Free in One

Hlavnou hviezdou večera bude jeden z najlepších hráčov na mandolínu súčasnosti – Avi Avital z Izraela, ktorý sa predstaví spoločne s menovcom Omerom Avitalom – svetovo oceňovaným kontrabasovým virtuózom.

Svetoznámy mandolinista Avi Avital po prvýkrát na Slovensku!

Na Grammy nominovaný mandolinista Avi Avital vychádza z klasickej tradície, zatiaľ čo oceňovaný kontrabasový virtuóz a hráč na arabskej lutne (oud) Omer Avital je uznávaným jazzovým umelcom a skladateľom.

Bartók sa vrátil do Prešporku, buďte pri tom!

Festival bude pokračovať od štvrtka do soboty (16 – 18. 2.) v Slovenskom rozhlase, kde sa predstaví o. i. aj svetoznámy izraelský súbor Jerusalem Quartet, ktorý uvedie v Bratislave Bartókove kompletné sláčikové kvartetá.

Bartók sa vracia do Prešporku

Svetoznámy súbor Jerusalem Quartet uvedie v Bratislave kompletné sláčikové kvartetá maďarského génia hudby 20. storočia.

Jerusalem Quartet sa predstaví vo februári na festivale Konvergencie s tvorbou Bélu Bartóka

Svetoznáme sláčikové kvarteto Jerusalem Quartet uvedie vo februári v Bratislave na festivale Konvergencie unikátny komplet šiestich Bartókových kvartet.

Legendárny Fine Arts Quartet uvedie v Bratislave diela Schuberta a Glassa

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie predstaví v Bratislave známe americké sláčikové kvarteto, ktoré prinesie typický konvergenčný program: skladby Franza Schuberta a hudbu klasikov 20. storočia – Witolda Lutosławského a Philipa Glassa.