Miloš Janoušek

Žáner: Akustická gitara, Fingerstyle
Cena: 9 €

Toto CD prináša inštrumentálnu, prevažne gitarovú hudbu. Väčšinu z 18 nahrávok tvoria pôvodné skladby, ale na albume sa objaví aj hudba renesančného skladateľa Johna Dowlanda, škótske  a bretónske tradicionály. S využitím nahrávacích možností štúdia, ale aj s prispením hudobníkov ako Karol Svozil (flauty) a Miroslav Nemec (klávesy) vznikla zvukovo farebná a hudobne nápaditá nahrávka, ktorá len potvrdzuje okrídlené úslovie, že gitara je malý orchester.

 

Ukážky si môžete vypočuť na Soundcloude:

https://soundcloud.com/user-59493045/hanter-dro

https://soundcloud.com/user-59493045/milos-janousek-albatros

 

THE BEATMEN ARE GOIN´ON

beatmen

Hneď na začiatku sa musím priznať, že mám rád príbehy o stratených nahrávkach. Čítajú sa ako detektívka a naviac je to detektívka s dobrým koncom. Samotná hudba je obvykle ešte taký bonus navyše. A to je aj prípad cédečka bratislavských koncertov skupiny The Beatmen.

MYSAMI * Uhlopriečky hlasov (recenzia CD)

Že sa vlastne jedná o debut, ma u kapely s viac ako desaťročnou históriou a toľkými muzikantskými individualitami prekvapilo. Ale potom som si povedal: „Prečo nie – aspoň to nebude debut nezrelý.“ A naozaj nie je...

Názov skupiny: 
Miloš Janoušek
Rok vydania: 
2017
Vydavateľstvo: 
Indies Happy Trails / Vlastné vydanie

*

Kúpiť album

Miloš Janoušek: Mapy labyrintu

https://soundcloud.com/user-59493045/milos-janousek-albatros

V jeho gitarovej hre sa prelínajú najrôznejšie hudobné vplyvy – od renesančnej hudby cez folk, country, blues až po rock – všetko hudba, ktorú prežil a vyskúšal, či už ako hudobník alebo skladateľ, na vlastnej koži.

JEDNOFÁZOVÉ KVASENIE * Rybí menuet (recenzia CD)

Na začiatku existencie kapely 1FQ pred viac ako tromi desaťročiami bola doba, ktorá pýtala zasvätený komentár, nebojácnu glosu, múdry apokryf, hovorové slová v neobvyklých viacvrstvových textoch a k tomu aj pár adekvátnych gitarových akordov...

Recenzie CD NP1/13

AC+, Erich Boboš Procházka & Marek Wolf, Mňága & Žďorp, Friedemann, Ne:Bo:Daj, King Shaolin, Hviezda, Květy, Los Quemados,  Tomáš Sloboda A Sound Like This, Mike Lark, Kieslowski, Lucia Šoralová, Michal Horáček & La Alma

BRATŘI EBENOVÉ

Marek Eben je kultivovaný herec a šarmantný moderátor, starší z jeho bratov, Kryštof, je svojou profesiou matematik, najmladší David zas popredný český špecialista na gregoriánsky chorál a umelecký vedúci súboru Schola Gregoriana Pragensis.

MILOŠ JANOUŠEK * Testament (úryvok z knihy)

Zbierka sci-fi, mystery a fantasy poviedok známeho pesničkára a spisovateľa Miloša Janouška vyšla vo vydavateľstve Artis Omnis. Prečítajte si úryvok z jednej poviedky...

Hudba a nesloboda

woody

V dejinách vždy existovali jedinci, ktorí mali pocit, že pieseň môže byť aj prostriedok, ktorým sa dá niečo povedať, či dokonca zmeniť.

BAZAREM PROMĚN * A Tribute to Vladimír Mišík

Bazarem proměn

Pre Mišíka je pieseň často len hrubý, východiskový materiál, ktorý sa stáva nadčasovým úkazom až vďaka nenapodobiteľnej, samorastlej „mišíkovskej“ interpretácii. A ak sa tá stratí, otázkou môže byť, čo vlastne zostane?