ROCK V MÚZEU 4.XII. * Twin Dragons (USA/ITA – Bluesrock)

twin_dragons
 

Múzeum obchodu prináša, v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v piatok 4.12., do Bratislavy vynikajúci bluesrock v podobe americko – talianskej skupiny Twin Dragons.

            Americko – Taliansku skupinu vytvoril basgitarista, spevák a skladateľ Nathaniel Peterson, známy aj ako Azariah Cane, ktorý je bizarnou postavou americkej, ale aj svetovej bluesrockovej scény. Narodil sa v Memphise v štáte Tenesee a v mladosti žil aj v Detroite, či v Mt. Clemens v Michigane. Už ako 13 ročný odišiel z domu a naplno sa venoval basgitare.V 70-tych rokoch 20. stor. hrával s neuveriteľným množstvom dôležitých mien, ako Jimmy Reed, John Lee Hooker, Mitch Ryder, Howlin´ Wolf, Hubert Sumlin, Rusty Day z Cactus, či Tim Buckley. V 80.-tych rokoch zakotvil na čas v Toronte a v Los Angeles, kde založil vlastnú skupinu “Mama Roo”. V 90. rokoch hrával s ďalšími neskutočne zaujímavými ľuďmi a po tomto kolotoči sa chcel uchýliť do svojho domova v Mojavskej púšti, avšak všetko mu prekazil Kim Simmons zo Savoy Brown, ktorý ho nalákal na niekoľkoročnú spoluprácu. Potom sa opäť všetko rozbehlo a Nathaniel (Azariah) nahrával napríklad s Keithom Richardsom, Levonom Helmom, Ericom Claptonom, Petrom Greenom, či s Leom Lyonsom z Ten Years After. Potom sa vrátil do Californie, kde sa postil 40 dní a 40 nocí a tiež strávil 24 hodín, v pote s indiánskymi šamanmi. Po skončení tejto procedúry mu vraj boží duch zoslal meno Azariah, ktoré má nosiť celý život, zároveň sa započala jeho mystická cesta životom. Pokračoval s koncertovaním s ďalšími osobnosťami, ako Buddy Miles (Jimmi Hendrix), či Clive Bunker (Jethro Tull). Koncert v múzeu je súčasťou rozlúčkového miniturné „Last Run Of Applause“, nakoľko sa Nathaniel Peterson už navždy vracia späť do USA.

 

 

V múzeu s ním vystúpi 45. ročný gitarista a skladateľ Nazzareno Zacconi, rodák z talianskeho mesta Macerata v oblasti Marche, ktorý je vlastne v Múzeu obchodu Bratislava už starým známym a dobrým priateľom. Môžeme si ho pamätať, ako vynikajúceho rockového sóloveho gitaristu, ktorý tak typicky a dravo spestroval a aj určoval sound vystúpení umelcov ako, TM Stevens, Marco Mendoza, Jennifer Batten, Stu Hamm, alebo Doogie White.  Na gitaru začal hrať v deviatich rokoch a jeho vzormi boli Santana, B.B. King, Jimi Hendrix, či Eric Clapton. Zároveň sa orientoval na jazzovú hudbu najmä Djanga Reinhardta, Wesa Montgomeryho, či Jima Halla. Jazzovú gitaru študoval u Ramberta Ciammarughiho a Fabia Zappetela, klasickú u Pietra Antinoriho a rockovú u Massima Variniho. Nazzareno má za sebou 4 vlastné albumy – „Rock/Rock“ z roku 2006, „I Volto Della Terra“ z roku 2010 , „Akustiko“ z roku 2012 a posledný z roku 2014 so zostavou Power Trio s bratmi Smrdelovcami s názvom „Live Studio Session“. Hrá aj na kompilácii „Absolute Ballance“ z roku 2008. Bicie bude obsluhovať Archelao Macrillo, 39. ročný bubeník, učiteľ a európsky spoluhráč mien, ako David Grissom, Alphonso Johnson, Marco Mendoza a iných.

 „Rock v múzeu“ – Múzeum obchodu Bratislava, Linzbothova 16, 821 06 Bratislava-Podunajské Biskupice, tel. 00421245243167

4.12.2020, Piatok,19,00 hod., Twin Dragons (USA/ITA- Bluesrock) www.muzeumobchodu.skmuzeumobchodu@gmail.com