Medial Banana sú Nedotknuteľní. Na svete je nový klip aj dlhoočakávaný album!

medial_banana
 

Slovenské reggae dosiahlo dnešným dňom svoj ďalší významný míľnik. Po vyše štyroch rokoch si do svojej diskografie zapisuje kapela Medial Banana svoj tretí radový album s názvom Nedotknuteľní. Najvýraznejší domáci predstavitelia žánrov reggae a dancehall vydávajú svoj nový, dlho ohlasovaný a ešte dlhšie očakávaný počin pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin' Records v distribúcii Warner Music. Album je oddnes (piatok 15.5.2020) dostupný na všetkých streamovacích službách ako Spotify, Deezer, Tidal či Apple music a zberatelia sa už o pár dní dočkajú CD aj vinylov!

medial_banana

 

VYPOČUJTE SI ALBUM TU

STREAM: Medial Banana - Nedotknuteľní (2020): https://wmcz.lnk.to/MBNedotknutelni

SPOTIFY: Medial Banana - Nedotknuteľní (2020): https://sptfy.com/4Xmx

 

Nový album Medial Banana vznikal takmer celý v domovskom štúdiu Wellders v Bratislave a obsahuje trinásť autorských skladieb, o ktorých mix sa postaral Jaro Žigo Jr. a o master Američan Chris Graham. Pestrosť žánrových presahov jednotlivých členov sa aj tentokrát prejavuje v mimoriadnej rôznorodosti materiálu, avšak s charakteristickým 'banánovským' zvukom. Nájdeme tu vedľa seba rub-a-dub hymnu "Rudebwoy", energický drum'n'bass "One Love" s anglickým Mc Jimmy-m Dangero-m, uvoľnený letný hit "Slnečné brýle", či recesistické roots reggae "Detektív vyčmuchal". Silný ohlas zaznamenáva hlavne singel "Staré časy", ktorý je výsledkom spolupráce so spriatelenou kapelou Polemic či tanečný hit "Môžem všetko". Na potenciálny úspech v mainstreamových vodách má našliapnuté aj titulná zaľúbená pieseň "Nedotknuteľní" s chytľavým refrénom a štipľavými slohami. Vydanie albumu sprevádza aj uletený nový klip z chránenej dielne Nefkus na skladbu "Život ide ďalej", ktorá síce neplánovane, ale pomerne trefne vystihuje aktuálnu dobu koronovú.

KLIP: Medal Banana - Život ide ďalej:

 

 

Chalanov z Medial Banana zasiahla pandémia počas spoločnej tour s Polemicom, ktorá sa aktuálne presúva na október. Najbližšie môžete banánov vidieť naživo z pohodlia a bezpečia svojich domov, presne na Deň detí, 1. júna o 20:00 na kapelnom YouTube a Facebooku, počas špeciálneho live stream koncertu k novému albumu. Svojich obľúbených hudobníkov môžete v týchto časoch podporiť najmä kúpou ich hudby (CD, vinylov), merchu alebo aj kúpou symbolického vstupného. Stay home, stay safe & listen to reggae music!

 

 

____________________________________________

 

TRACKLIST

Medial Banana - NEDOTKNUTEĽNÍ (Album 2020)

 

01. Život ide ďalej

02. Slnečné brýle

03. Staré časy ft. Polemic

04. Rudebwoy

05. 5,5 milión

06. We got the vibe ft. Ormay

07. Keď padá dážd

08. One love ft. Jimmy Danger

09. Nedotknuteľní

10. Môžem všetko

11. Dekáda v hre

12. Ten vibe

13. Detektív vyčmuchal

 

Label: Reggae Callin’ Records

Stream: https://wmcz.lnk.to/MBNedotknutelni