Roland VAD103 * elektronická súprava v štýle akustických bicích (novinka)

 

vad_roland

 

Kompaktná a cenovo dostupná elektronická súprava v štýle akustických bicích s plytkými korpusmi a modulom TD-07

 

 • Zvukový modul TD-07 s 25 továrenskými súpravami a 143 nástrojmi
 • Funkcie V-Edit, EQ, Ambience a 30 multiefektov pre podrobné úpravy a vytvorenie vašej perfektnej súpravy
 • Snare a tom pady s legendárnymi dvojvrstvovými nastaviteľnými sieťovinovými blanami Roland
 • 12-palcový snare pad PDA120LS-BK s nezávislým snímaním blany a obruče, ktorým sa dajú priradiť odlišné zvuky, sa dá upevniť na klasický stojan pre snare
 • Jeden 10-palcový rack tom pad PDA100L-BK a jeden 12-palcový floor tom pad PDA120L-BK s nezávislým snímaním blany a obruče, ktorým sa dajú priradiť odlišné zvuky
 • 18-palcový kopák KD-180L-BK s trigger padom na blane poskytuje prirodzený odpor a odraz kladivka a pocit pri hre
 • Chrómové stojany s dvojitou výstuhou pre dva činely alebo kombináciu činelu a tomu sú vybavené pevnými guľovými svorkami na jednoduché nastavenie výšky a uhla padu s pevnými úchytmi
 • Integrovaná technológia Bluetooth umožňuje bezdrôtové prehrávanie zvuku zo smartfónov, tabletov a ďalších zariadení a MIDI komunikáciu s hudobnými aplikáciami
 • Metronóm s možnosťou nastavenia taktu, notových hodnôt a zvuku kliku
 • Funkcia Coach poskytuje interaktívne nástroje pre rozvíjanie rytmických schopností a sledovanie pokroku
 • USB rozhranie na nahrávanie zvuku a MIDI do počítačového softvéru
 • Rozširovacia súprava na pridanie druhého crash činelu (stojany na činely V-Cymbal a DBS-10 sa predávajú samostatne)
 • 40 bezplatných lekcií z Melodics, interaktívnej aplikácie na výučbu bicích pre PC/Mac a iPad

 

vad

 

Súprava VAD103 je základný cenovo dostupný celodigitálny model série V-Drums Acoustic Design, ktorý svojimi plytkými drevenými korpusmi reprodukuje charakter klasickej akustickej súpravy. Je tichšia vďaka dvojvrstvovým sieťovinovým blanám Roland a inteligentnému systému vzduchového tlmenia v kopáku. Vďaka efektívnemu rozmiestneniu tomov budete vždy sústredení a kompletnou zostavou činelov môžete hrať tak expresívne, ako len chcete. Veľké bicie a činelové pady súpravy VAD103 sa dajú namontovať na klasické stojany. 18-palcový kopák im dodáva vzhľad podobný akustickej súprave, no vďaka kompaktným rozmerom ich môžete umiestniť prakticky kamkoľvek vo vašej domácnosti. Modul TD-07 ponúka autentické súpravy pre každý hudobný štýl, detailné úpravy na vytváranie vašich vlastných zvukov, režim Coach na rozvíjanie techniky a Bluetooth pripojenie na bubnovanie spolu s vašou obľúbenou hudbou streamovanou z telefónu, tabletu alebo počítača.

 

Najnovšia generácia bicích V-Drums

V roku 1997 predstavila spoločnosť Roland inovatívnu súpravu elektronických bicích, ako ich poznáme dnes. Odvtedy stoja bicie V-Drums v čele inovácií. Bicie V-Drums sú často napodobňované, no ostávajú neprekonané. Predstavujú štandard pre všetky ostatné elektronické súpravy a súprava VAD103 túto tradíciu zachovávajú výnimočnou odolnosťou, presným snímaním a zvukom, špičkovým dizajnom padov a technológiou modelovania, za ktorou sú desaťročia výskumu a vývoja. S bicím uznávanej série V-Drums Acoustic Design sa elektronické bubnovanie posúva o úroveň vyššie vďaka dreveným korpusom a vzhľadom podobným akustickým bicím. Súprava VAD103 vám poskytne skutočne vzrušujúci a jedinečný zážitok z hrania, nie len simuláciu.

vad

 

Väčšie pady, lepší pocit pri hre, kompaktnejšie rozmery

Vo všeobecnosti platí, že väčšie bicie ponúkajú lepší zážitok z hry, až kým si neuvedomíte, že vaša nová veľká súprava zaberá viac miesta ako máte k dispozícii. Súprava VAD103 poskytuje dokonalú rovnováhu medzi hrateľnosťou, veľkosťou padov a kompaktnými rozmermi. 18-palcový kopák má plytký korpus, ktorý šetrí miesto, no keď doň udriete kladivkom pedálu, pocit bude na nerozoznanie od klasického kopáku. 12-palcové snare a floor tom pady a 10-palcový rack tom pad sú dostatočne veľké pre autentický pocit z hry, no dostatočne kompaktné pre stiesnené priestory. Hi-hat činel VH-10 sa dá umiestniť na klasický stojan akustickej súpravy. Na 12-palcový crash a 13-palcový ride činelový pad sa skvelo hrá a nezaberajú veľa miesta. Na súprave VAD103 sa skvelo hrá, no je dostatočne kompaktná pre každodenné hranie.

 

Zvuky bicích pre každý žáner, skladbu a kapelu

Základ súpravy VAD103 tvorí zvukový modul TD-07, ktorý ponúka predvolených 25 bicích súprav. Každú zo súprav nahrávali profesionálni bubeníci v špičkových štúdiách a každú oživila pokročilá technológia Behavior Modeling, vďaka čomu znejú a reagujú rovnako ako akustické bicie. Modul TD-07 obsahuje zvuky akustických, elektronických a perkusných bicích nástrojov, takže si stačí len vybrať a hrať. Vytvoriť si tiež môžete až 25 svojich vlastných súprav. 
 

vad_roland

 

Najtichšie elektronické bicie široko-ďaleko

Pre bubeníkov je zásadné, keď zistia, že k elektronickým bicím si môžu pripojiť slúchadlá a hrať bez toho, aby rušili svoje okolie. Aj keď to môže byť oslobodzujúci pocit, mnoho elektronických bicích limituje hluk a vibrácie z padov, takže aj keď sa zdá, že hrajete potichu, hluk sa dostáva cez steny a podlahy. Pady súpravy VAD103 sú však skutočne tiché a znižujú úroveň hluku a vibrácií pri úderoch bez ovplyvnenia pocitu pri hre.

 

Neprekonateľný pocit pri hre vďaka revolučným sieťovinovým blanám Roland

V polovici deväťdesiatych rokov sa naši inžinieri rozhodli vymeniť vtedy obľúbené gumené pady za niečo, čo bude vyzerať a pripomínať klasickú blanu. V roku 1997 sme predstavili dvojvrstvové sieťovinové blany, ktoré sa okamžite stali štandardom pre elektronické bicie. Nie všetky sieťovinové blany sú však rovnaké. Ostatné elektronické súpravy sú vybavené jednou vrstvou sieťoviny, no pady Roland majú až dve vrstvy špeciálneho materiálu, ktoré sú zarovnávané pomocou presnej metódy. Navyše sa dá nastavovať ich napnutie pre presnejší odraz, väčšiu výdrž a nižšiu hlučnosť. Napriek mnohým obmedzeniam si ich vyberajú bubeníci, ktorí vyžadujú to najlepšie.

 

Streamujte zvuk a jamujte so svojimi obľúbenými kapelami

Všetci máme svoju obľúbenú skladbu, ktorú si vždy radi zahráme. Vezmite paličky, zavrite oči a predstavte si, že ste na pódiu pred obrovským publikom. Vďaka modulu TD-07 takýto pocit zažijete, aj keď budete hrať sami doma. Cez Bluetooth môžete pripojiť telefón tablet alebo laptop a streamovať hudbu priamo do modulu. Bicie budete počuť spolu s hudbou – v okamihu sa teda stanete členom svojej obľúbenej kapely. Cez Bluetooth sa dá streamovať aj zvuk videí, takže môžete hrať spolu s videolekciami a rýchlejšie tak rozvíjať svoju techniku.

roland_vad
 

Režim Coach na rozvíjanie vašich zručností

Či už navštevujete lekcie bicích alebo sa učíte sami prostredníctvom online kurzov, potrebujete nástroj, ktorý udrží vašu pozornosť a umožní vám zlepšovať sa. Pomocou režimu Coach môžete testovať svoju rytmiku a presnosť zábavnými a pútavými cvičeniami rôznych úrovní. Je to ako by ste mali svojho osobného učiteľa, ktorý vás pochváli, keď vám to ide a ukáže vám, v čom sa máte zlepšiť.

 

Bezplatné online lekcie bicích s Melodics

Melodics™ je online platforma na výučbu bicích, ktorá vás krok po kroku prevedie beatmi a naučí vás hrať ich v skladbe. Prepojte svoju súpravu V-Drums s aplikáciou Melodics prostredníctvom počítača alebo tabletu a cvičte za pomoci interaktívnych lekcií pre začiatočníkov aj skúsených hráčov. Aplikácia vám navyše ukáže, na čom musíte popracovať. Začnite bezplatným prístupom k 40 lekciám, ku ktorým môžete po prihlásení na odber pridávať ďalšie.

 

roland_drums

 

Nahrávajte si svoju hru

Modul TD-07 sa dá priamo prepojiť s počítačom pomocou jediného USB kábla. Môžete tak jednoducho nahrávať stereo zvuk svojich vystúpení, ktoré si môžete vypočuť a sledovať tak svoj progres alebo sa o ne podeliť s členmi vašej kapely. Rovnakým USB káblom môžete navyše odosielať aj MIDI dáta.

 

roland_vad