Spomienkový koncert v Maríne potešil zdravotne postihnuté deti

inside

 

Ako už býva zvykom, tento koncert sa obvykle realizuje v novembrovom čase. Obmedzenia podujatí zasiahli všetky kultúrne podujatia, vrátane nášho. Preto sme radi, že síce s odstupom času a to presne niekoľkých mesiacov, ale predsa sa 17.3.2022 podaril ,,Spomienkový koncert“ na nežnú revolúciu, k jej 32. výročiu zrealizovať v náhradnom termíne už siedmym rokom.

A tak mohol Špecializovaný liečebný ústav Marína Kováčová a Občianske združenie Milan Štefánik, privítať svojich umeleckých hostí ako aj milých pacientov v publiku. Všetko sa začalo o 15.00 hodine privítaním moderátorky, keď na pódium vyzvala s krátkym príhovorom – kultúrnu referentku zariadenia Katarínu Beličkovú a Milana Štefánika. Následne sa predstavili dvaja hlavní hostia. Prvým z nich bol spevák a hudobník  Dominik Lauko z Banskej Bystrice, ktorý doslova na poslednú chvíľu zaskočil, pôvodne plánovanú speváčku – Andy Lou. Aj napriek tomu, publikum bolo k nemu o to srdečnejšie, veď sa predstavil s vlastnou tvorbou a slovenskou reprodukovanou hudbou. Pocity samotného speváka: „Bola to síce improvizácia veľmi narýchlo, ale aj keď som bol prvýkrát na takejto akcii, cítil som sa veľmi uvoľnene. Mám z toho dobrý pocit, že som mohol odovzdať kúsok umenia aj sám seba“.
 

inside_marina
 

Druhým hudobným hosťom bola už celkom pekne ostrieľaná skupina INSIDE zo Zlatých Moraviec. Ich vystúpenie bolo plné života, energie. V Kováčovej boli už tretíkrát a ako povedal spevák Goran: „Sám som tu bol v mladšom veku, ako pacient a vznikla tu jedna z mojich piesní – Anjel“. Okrem ďalších titulov, ako Spája nás, Cesta ku hviezdam či Vymodlená, to chalani poriadne roztočili a veru našli sa aj takí, ktorí si pod pódiom zatancovali. Samotní protagonisti povedali: „Vždy radi podporíme dobrú vec a pomôžeme tým, ktorí si teraz sami nevedia pomôcť“.

Ohlasy z publika boli tiež veľmi pozitívne. Či to už bol Filip z Oravy, Nina zo Šurian, Marek z Bratislavy – všetkým sa páčilo. Vtipným spôsobom publikum zabávala aj samotná moderátorka, ktorá medzi jednotlivými vstupmi oslovovala sediacich hostí a takto udržiavala príjemnú, uvoľnenú atmosféru. Samozrejme nechýbal ani zástupca firmy SPIG s.r.o. Milan Hronec, ktorý predstavil činnosť spoločnosti smerom k postihnutým klientom a tiež dal do pozornosti časopis Inak Obdarení, v ktorom sú naozaj veľmi prospešné rady a námety. Na záver všetkým poďakoval za účasť Milan Štefánik a pozval prítomných na autogramiádu so skupinou INSIDE a spoločné fotenie. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom za pomoc.

Text: Daniela Sokolovičová 

Foto: Igor Frimmel a Marek Vaco