Vesmírne dobrodružstvá muflóna Ancijáša

muflon_ancias_mimozemstan

 

Muflón Ancijáš – verný parťák spisovateľa, speváka a hudobníka Braňa Jobusa – je späť. Po dobrodružstvách v knihách Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda, Ako muflón Ancijáš sľub dodržalAko muflón Ancijáš cestoval na západ sa tentoraz sympatický kamionista dostal až do vesmíru v knihe Muflón Ancijáš a mimozemšťan

Zažil tam naozaj všeličo: zachránil zloducha Antónia Migrifiča, pral kozmonautom ponožky, skamarátil sa aj s vesmírnou bunkou Vebunkou, s ktorou spolu pristál na ostrove Maurícius vo vyhasnutej sopke. Ukázal jej kus nášho sveta s láskou a dobrotou jemu vlastnou, o tom netreba vôbec pochybovať. V jeho cestovateľských dobrodružstvách mu nezabránila ani postaršia pani Márnosť Šedivá. Knihu opäť ilustroval Igor Derevenec. 

 

Muflón Ancijáš a mimozemšťan je Jobusova desiata kniha pre deti, ktorá vychádza vo Vydavateľstve SLOVART a autor ju tradične uvedie na dvoch hudobných festivaloch: 

- Pohoda festival, 5. - 7. 7. letisko Trenčín

- Vrbovské vetry, 14.7. Vrbové

 

jobus

 

O autorovi

Branislav Jobus je slovenský spevák, hudobník a spisovateľ. Literárne Jobus debutoval v roku 2006 detskou knihou Láskavé rozprávky. Po nich nasledovala trilógia o muflónovi Ancijášovi: Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda (2010), Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ (2011) a Ako Muflón Ancijáš sľub dodržal (2013). V roku 2012 vyšli kriminálne rozprávky Komisár Mrodge, podľa ktorých sa pripravuje animovaný seriál. V roku 2014 vyšla Jobusovi kniha Ja nič ja muzikant, 2015 Plajko a v roku 2016 dva tituly Zvon a Tajná správa. V roku 2016 vydal aj CD s piesňami o knihách Jobusových s názvom JOBUS-PUBERTUS. V roku 2017 pribudla kniha Žubrienky inštalatérky. So svojimi knihami pravidelne cestuje po besedách v knižniciach a na školách po celom Slovensku.