Indies Scope

CD prílohy, ako ďalej

Distribúcia časopisu s CD prílohou bola problematická. Radi by sme Vám aj naďalej spolu s textami o hudbe ponúkali aj hudbu samotnú, preto sme sa rozhodli, že v tom budeme pokračovať elektronickou formou.

Názov skupiny: 
Sampler
Rok vydania: 
2017
Vydavateľstvo: 
Indies Scope

Výročný sampler českého vydavateľstva Indies Scope. Tomáš Kočko, Jakub Noha, Jarda Svoboda, Ondřej Galuška, Cermaque, Iva Bittová, Beata Bocek a ďalší
 

Kúpiť album

Cermaque vydáva nový album Neboj

 Neboj. Postav se strachu. Předsudkům svým i svého okolí. Neboj se jasně postavit za svobodu, za fantazii, za lásku k bližnímu.

BERÁNCI A VLCI * Jitka Šuranská a Marian Friedl o albu ZDE

Unikátní setkání čtyř hudebních souboru vyustilo v nádhernou akustickou nahrávku postavenou na tradičních písních Moravy. 

TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR * Velesu (recenzia CD)

Tri skladby, ktoré uzatvárajú album, prechádzajú postupne do hlbších a temnejších pasáží. Prichádza aj sľúbené primiešanie metalu do etna. To sa však koná len v ťažkých kilách a tuctovom riffe.

Najlepšie hodnotené albumy roku 2016

best cds 2016

Z recenzií, ktoré vyšli roku 2016 v časopisoch Nový Populár 1 až 4, vyberáme najlepšie hodnotené albumy slovenských, českých a zahraničných interpretov publikujúcich u domácich, tj slovenských a českých vydavateľov.

JARDA SVOBODA * Solo (recenzia CD)

Jeho pesničkárstvo je postavené na šírení rituálov, ktoré objavil a uchopil pre svoje vlastné potreby a radosť z bytia. Rituálov introspektívnych, v ktorých sa uplatňuje jeho špecifický mnohotvárny jazyk...

Iva Bittová & Čikori - At Home

Devět autorských skladeb skvělým způsobem navazuje na legedární Bílé Inferno a to nejen obsazením či poetikou, ale i svou písňovou formou a celkovým zvukem nahrávky.

ANTOLOGIE MORAVSKÉ LIDOVÉ HUDBY 6, 7

Pestrosť a rozmanitosť moravského kraja oslovuje dávno ďaleko za hranicami Moravy, Čiech, Európy. Pre nás, na druhej strane Karpát, je antológia nielen zaujímavým edukačným počúvaním.

Tomáš Kočko mieri do záhrobia

Tomáš Kočko si nedá pokoj a i v druhém klipu z nového alba vstupuje do podsvětí k pohanskému bohu Velesovi. Druhý videoklip Do Návu II. navíc avizuje dlouhou řadu dvaadvaceti koncertů.