Martin Chrobák

Editorial Nový Populár 1/2024 * pár technických poznámok

Je to v poradí už 69. vydanie Nového Populáru, tak dúfame, že aj táto cifra Vám prinesie dostatok zaujímavých informácií a inšpirácie. 

Má šancu prežiť Krylov odkaz tak, ako sme ho vnímali my?

karel_kryl

Duch Karla Kryla je nehmotnou verziou jeho osoby a osobnosti, ktorá sa – podobne ako duch Václava Havla – pripomína v dnešnej dobe hlavne svojou neprítomnosťou, teda tým, že tu niekto ako boli oni citeľne chýba. 

LADISLAV PAZDERA * Chiaroscuro (recenzia CD)

Chiaroscuro je termín, ktorý vo výtvarnom umení znamená využitie ostrých kontrastov svetlých a tmavých plôch pre zvýraznenie plasticity objektu. Album českého gitaristu Ladislava Pazderu je komorný a práve kontrasty sú jeho častou pracovnou metódou. 

Ľubomír Stankovský o spolupráci s Dežom Ursinym (rozhovor)

kyslik

Po albume Modrý vrch, ktorý zavŕšil Ursinyho pravdepodobne umelecky najambicióznejšiu etapu, sa začala dlhoročná spolupráca s členmi skupiny Prognóza. Jej bubeník Ľubomír Stankovský považuje Ursinyho za jednu z najväčších osobností...

Martin Chrobák vypúšťa Pstruhy

pstruhy

Vizuálne pozadie k lyrics videoklipu tvoria obrázky Ľudmily Holíkovej z pôvodného obalu – ku každému textu jedna ilustrácia. Pre YT tieto obrázky štylizoval Waldo Švábenský. 

Jeden letný podvečer - pieseň Miloša Janouška a pozvánka na druhú koncertnú spomienku na pesničkára

milos_janousek

Keď pred rokom nečakane odišiel pesničkár Miloš Janoušek, jeho spoluhráči a rodina usporiadali koncert na jeho počesť. Účinkujúci hrali jeho piesne a Milošov duch, ilustrovaný projektorom na oponu za hľadiskom, sa na to pozeral s porozumením a možno by sa aj niečím vtipným zapojil do diskusie a okomentoval by so svojim prívetivým humorom naše spomienky a príbehy, keby tak len mohol.

To bolo rečí... (1998) * prvý album Martina Chrobáka a Private Music je na streame

to_bolo_reci

Album "To bolo rečí..." vznikal v 2. polovici 90. rokov, v období spolupráce pesničkára Martina Chrobáka so spoluhráčmi Stanom Dobrovičom (kontrabas, akordeón, klarinet, spev) a Jarom Gregorovičom (bicie, spev).

G&L Fullerton Deluxe Skyhawk * test elektrickej gitary

skyhawk

Skyhawk je nadčasová (klasická a zároveň moderná) elektrická gitara s dvomi humbuckermi, ktorej prednosti vyniknú v rockovej hudbe, no vďaka variabilnej elektronike a kvalitnému hardvéru sa uplatnia aj kdekoľvek inde. 

Nový Populár 3/2023 uvádza Peter Lipa

Veľmi si ceníme jeho priateľskú povahu a ochotu pomôcť dobrej hudbe na ceste k ľuďom ochotným počúvať a naopak – pomáhať ľuďom, aby sa dostali k hudbe s overenou kvalitou.