Barbara Weiss v novinke T.Z.O s rýchlymi beatmi a klipom s najlepším BMX riderom

weiss

 

Etablovaná speváčka Barbara Weiss prichádza so singlom T.Z.O z pripravovaného debutového albumu. Novinka so sebou prináša speváčkinu premiéru v drum’n ’bassovom rytme, ktorá znie veľmi sviežo a Barbare svedčí. V klipe si zahral aj náš najlepší BMX rider Michal Kovačovič, ktorý dodal skladbe autentickú atmosféru.

 

Poslucháč si však musí zistiť sám, čo skrátený názov T.Z.O nesie. Určite však v skladbe objaví výrazný odklon od predošlej Barbarinej tvorby, ktorá sa tentoraz nesie v reggaeton a drum’n bass štýle. Taktiež vo videoklipe môžeme sledovať zmenu oproti jej predošlým vizuálom, nakoľko si to tento zvuk aj pýtal. Zaujímavosťou je, že sa v klipe ako hlavný aktér objaví Michal Kovačovič, najlepší BMX-kár na Slovensku.

 

Novinka bola nahrávaná v štúdiu The Wellders a o produkciu sa opäť postaral Lukie FWD, 

s ktorým speváčka spolupracovala aj na predošlých skladbách. „Nemali sme žiadnu konkrétnu predstavu, skôr všetko vypálilo spontánne a už vôbec by nám nenapadlo, že sa skladba vyvinie práve drum’n bassovým štýlom,“ prezrádza Barbara Weiss, nakoľko ani ona a ani Lukie Fwd tento žáner bežne nepočúvajú.

 

Už v predchádzajúcej skladbe Vlastný svet sme mohli speváčku po prvýkrát počuť v slovenskom jazyku. Zaujímavosťou je, že odvtedy absolútne presedlala na slovenčinu a tvorba skladieb v materinskom jazyku ju momentálne viac baví.

 

Aj keď novinka môže pôsobiť trochu motivačne, vôbec to nebol jej zámer. „Hlavnou premisou textu je boj v samom sebe, keď už od detstva človek uteká do svojich fantázií a tie s pribúdajúcimi rokmi už nemusia byť vždy také ružové. Avšak vždy sa stačí nadýchnuť a zamyslieť sa nad tým, čo je realita a čo len výplod našich predstáv,“ objasňuje Barbara Weiss repetíciu niektorých fráz, ktoré môžu vytvárať dojem motivačnej skladby.

 

 

Nakoľko ide o dynamickú skladbu, od začiatku bola jasná aj vízia videoklipu, že by mal byť zapojený nejaký dynamický šport. Z počiatku bol v hre nápad s MMA zápasníčkou, avšak po zvážení sa napokon Barbara s tímom rozhodli pre BMX. „Mali sme to šťastie, že nám prisľúbil účasť najlepší slovenský BMX-kár Miki Kovačovič, ktorý si prizval svoju crew a vo výsledku sme mohli natočiť takýto príjemný a celkom prirodzený výsledok, jedného klasického dňa mladých chalanov, ktorý však okrem behania po vonku aj športujú,“ hovorí speváčka. O kameru a réžiu sa postaral zhodou okolností drum’n bassový DJ- Lupic Dckdst, ktorý presne precítil, čo tento zvuk potrebuje.

 

Pre Barbaru Weiss bola tvorba vizuálu príjemnou skúsenosťou, nakoľko doteraz sme ju mohli vidieť sólo v štúdiu či ateliéri. Tentoraz nakrúcanie prebiehalo na viacerých outdoorových lokáciách, ako skate park a výhľad v Karlovke či okolie Jakubovho námestia a Sky Parku, ale taktiež aj vo vnútorných priestoroch, a to najmä obchodu The Streets.

 

„Mali sme presný scenár, cool lokačky a dokonca aj herecké výkony. Zaujímavosťou je, že klip sa natáčal, ešte keď vonkajšie teploty neboli veľmi priaznivé, o to viac si všetkých cením, že to zvládli a vydržali natáčať dlhých 12 hodín, bohužiaľ, na druhý deň zostala väčšinu tímu doma s chorobou. Čiže sme si to naozaj všetci odmakali až na pokraj síl,“ dodáva Barbara Weiss, veriac, že výsledok sa bude páčiť o to viac. 

 

weiss

 

Hlavnou ambíciou interpretky je najmä priniesť vlastnú tvorbu bližšie k ľuďom a potenciálnym fanúšikom prostredníctvom festivalov a koncertov. Najbližšie môžete Barbaru Weiss s kapelou počuť už túto nedeľu na Majstrovstvách SR a ČR v cestnej cyklistike v Tlmačoch.

 

Kapelu tvorí: Martin Rybovič (klavírista), Peter Čaniga (bicie), Pavol Mazúr (gitara), Andrej Jeriga (basgitara) plus externí členovia saxofónistky Alexandra Glebocká, Deborah Jendruchová a trubkár Filip Jendruch.