In Castle 2019 prinesie skupinu Garbage

garbage

 

Hudobné podujatia nazvané IN CASTLE sa budú po druhýkrát konať počas letných mesiacov v Zámockom parku a Amfiteátri Sereď. Po skupinách Whitesnake a Limp Bizkit organizátori zverejnili tretie meno, 26. júnavystúpi v Seredi alternatívno-rocková skupina Garbage.

 

Američania Duke Erikson, Steve Marker, Butch Vig a nezameniteľná charizmatická škótska speváčka Shirley Manson sú pod názvom Garbage spolu už 25 rokov. Počas tohto obdobia kapela vydala 6 albumov, predala viac ako 17 miliónovnosičov a odohrala koncerty vo viac ako 35 krajinách sveta. 

 

 

Zoznam známych singlov skupiny Garbage je dlhý. Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad  Stupid GirlOnly Happy When It RainsMilkI Think I'm ParanoidWhen I Grow Up,SpecialPush ItYou Look So FineAndrogynyCherry Lips (Go Baby Go!)a tiež titulný song z "Bondovky" The World Is Not Enough.

 

Posledná štúdiovka Strange Little Birdsz roku 2016 sa umiestnila na prvom mieste v Billboard's Top Rock, v hitparáde Alternative Albums a tiež na 14. priečke v Billboard 200. V roku 2017 kapela vydala autobiografickú knihu This Is The Noise That Keeps Me Awake, ktorú zostavil bývalý prispievateľ časopisu Rolling Stone Jason Cohen. Následne sa Garbage vydali na veľké turné po Severnej Amerike s post-punkovou legendou Blondie.

 

V roku 2018 Garbage oslávili dvadsiate výročie od vydania obľubeného albumu Version 2.0 koncertami v Európe, Severnej Amerike a Mexiku. Aktuálne skupina trávi čas v štúdiu a pracuje na siedmom albume a v lete plánuje koncerty. Finalizáciu nového albumu si členovia kapely časovo neohraničili.

 

 

Projekt IN CASTLE prináša počas letných mesiacov open-air koncerty známych zahraničných i slovenských hudobníkov do nádherného prostredia Zámockého parku a Amfiteátra v Seredi.
V Zámockom parku i v Amfiteátri sa nachádza približne tisíc miest na voľné sedenie a plocha na státie.

 

IN CASTLE 2019 / Garbage

26.6.2019 / 20:00 hod.

Amfiteáter a Zámocký park / Sereď
 

Vstupenky: https://vstupenky.maxiticket.sk/garbage-in-castle-2019-sered

Udalosťna FB: https://www.facebook.com/events/344279763088273/

Video: Cherry Lips (Go Baby Go!) https://youtu.be/Cy1LdAaGASw