Festival peknej hudby

20 rokov Festivalu peknej hudby je tu. Dosť vysoké číslo.  Koľko krásnej hudby sme za ten čas počuli, koľko krásnych obrazov, fotografií....pekného videli. Tešíme sa z toho spoločne aj s novým tímom. Snažili sme sa aj tento rok pokračovať v pestrosti. Už samotná úvodná vernisáž trojvýstavy majstrov Milana Lukáča, Drahomíra Prihela, Juraja Šufliarskeho toto kritérium spĺňa. Svet každého je svojský, ale spája ich, mimo iného, priateľstvo. 

Priateľstvo je aj medzi mnou a Milanom Novákom, ktorého hudbu hrám skoro polstoročie. Pre mnohých z nás najmelodickejší zo slovenských skladateľov vám svojou úprimnou muzikou určite prinesie radosť. 

Aj hudba o tri storočie staršia vie zaujať, špeciálne ak sa jej chopí súbor ako Le Nuove Musiche. 

Späť do súčasnosti nás prenesie rockový velikán, aktuálny dlhoročný člen rockovej legendy Deep Purple, klavirista a klávesista Don Airey. Vie hrať aj klasiku, čo nám ukáže na sobotňajšom koncerte, kde ju bude striedať s rockovými peckami. Veľmi sa na neho tešíme, pretože okrem svojej pohodovosti je to živý inventár toho, čo sa v rockovej hudbe od 70. rokov dialo. Zoznam kapiel v ktorých hral, je poriadne dlhý, a sú to také esá, ako Jethro Tull, Colloseum II, Ozzy Osbourne, Gary Moore atď, atď .

 

Potom stačí už len priniesť niečo z regiónu /ale dobré!/  a viesť sa jazzovou Maringotkou k záveru.

Tešíme sa na Váse

Eugen Prochác