“IN THE NAME OF JIMI” Koncert, ktorý oslavuje život a tvorbu legendárneho JIMIHO HENDRIXA

Koncert, ktorý oslavuje život a tvorbu legendárneho JIMIHO HENDRIXA

 

leon
 

Kto iný by mal oslavovať život a tvorbu tohto velikána, ak nie priamo jeho brat? Je to tak. Po prvý raz sa na Slovensku objaví brat tejto hudobnej legendy, aby spolu s fanúšikmi nezabudnuteľného Jimiho mohol osláviť jeho nedožité 80. narodeniny.

Len niekoľko dní po oslavách 80 rokov od narodenia legendárneho gitaristu Jimiho Hendrixa prichádza po prvý raz na Slovensko, so svojou poctou tomuto geniálnemu muzikantovi, jeho o šesť rokov mladší brat Leon so svojou kapelou. 

Samozrejme, celý večer bude venovaný tvorbe nesmrteľného Jimiho, a to v podaní, v akom sme ešte nemali šancu ich vidieť. 

Leon Morris Hendrix je americký maliar, gitarista a skladateľ, ktorý okrem toho, že sa momentálne venuje odkazu svojho brata, má na svojom konte tiež vlastné albumy s Leon Hendrix Band. Prvý vyšiel v roku 2002 pod názvom „Seattle Rain“, novší potom s titulom „Keeper Of The Flame“ o štyri roky neskôr. V roku 2012 vyráža na svoje prvé rozsiahle európske turné, počas ktorého koncertuje v krajinách ako Veľká Británia, Taliansko, Poľsko, Macedónia, Kosovo a ďalších.

Spoločne s Leonom Hendrixom na Slovensko prichádza úžasný gitarista, ktorý už dlhé roky propaguje Jimiho nesmrteľnú gitarovú hru – Fulviu Feliciano. Rytmickú sekciu tvorí basgitarista Marco D’Angelo (Leon Hendrix, Stan Skibby) a bubeník Pino Liberti (Uli Jon Roth, Buddy Miles, Marco Mendoza).
 

hendrix80
 

KONCERTY NA SLOVENSKU:

 

1.12. RC MLYN VRÚTKY - predpredaj TU
(alebo priamo na mieste)

2.12. ADAM’S BAR ZOHOR - predpredaj TU
(alebo priamo na mieste)