Programovateľný polyfonický syntetizátor JUNO-X

 

Vintage srdce. Moderné svaly

junox

 

Legendárny zážitok z JUNO v novej podobe s výkonom technológie Roland ZEN-Core Synthesis System. 

 

JUNO-X posúva legendárnu sériu syntetizátorov Roland na novú úroveň spojením autentického vintage ducha s modernou kreatívnou silou. Komponujte a hrajte s novou generáciou procesora JUNO-X, historickými modelmi JUNO-60 a JUNO-106, zvukmi z pián XV-5080 a RD, rozšíreniami Model Expansion a ďalšími funkciami. Spojiť ich môžete dohromady pomocou známeho praktického rozhrania, ktoré vás privíta ako starý priateľ. Vďaka obrovskému rozsahu technológie ZEN-Core Synthesis System sa JUNO-X dostane všade tam, kde žije vaša hudba – do minulosti, súčasnosti alebo budúcnosti.

 

 • Legendárny zážitok zo syntetizátora JUNO v novej podobe s výkonom technológie ZEN-Core Synthesis System
 • Nový model JUNO-X s oscilátorom Super Saw, dynamickou citlivosťou, efektom Chorus III a ďalšími funkciami  
 • Autentické modely syntetizátorov JUNO-60 a JUNO-106 z 80. rokov
 • Všestranné zvuky syntetizátora XV-5080, pián série RD a klasického vokodéra Roland
 • Používateľská pamäť na načítanie rozšírení Model Expansion, ako sú JUPITER-8, JD-800, Vocal Designer a ďalšie zo služby Roland Cloud 
 • Rýchly a intuitívny pracovný postup založený na scénach
 • Okamžitá tvorba zvuku s praktickým panelom inšpirovaným historickými syntetizátormi JUNO
 • Otočné a posuvné ovládače s vysokým rozlíšením na presné ovládanie
 • Tradičný arpeggiátor a pokročilé I-Arpeggio riadené inteligentnými algoritmami
 • Expresívna 61-klávesová klaviatúra s funkciou Aftertouch
 • Integrované stereo reproduktory a podpora rozhrania Bluetooth® Audio
 • Rozhranie USB Audio/MIDI a USB pamäťový port na zálohovanie údajov na flash disk 
 • Bezplatný softvér JUNO-X Editor pre macOS a Windows 
 • Prehliadanie a načítanie rozšírení Model Expansion, balíkov zvukov Sound Pack a ďalších súborov cez Wi-Fi prostredníctvom služby Roland Cloud Connect
 • 10 bezplatných balíkov zvukov Sound Pack dostupných v službe Roland Cloud pri nákupe  

juno_x
Nová kapitola odkazu JUNO

Ikonická séria Roland JUNO, ktorá patrí medzi najlepšie analógové syntetizátory, má už viac ako štyri desaťročia obrovský vplyv na hudbu. Teplé organické zvuky syntetizátorov JUNO-60 a JUNO-106 definovali nespočetné množstvo popových hitov 80. rokov a zohrali zásadnú úlohu pri vzniku techna, housu, synthwave a ďalších elektronických štýlov. Klasický, výrazný a nadčasový zvuk syntetizátora JUNO naďalej inšpiruje popredných hudobných tvorcov na celom svete. 

JUNO-X spája to najlepšie z minulosti s najnovšími technológiami Roland, čím pretvára zážitok z vintage JUNO výrazne rozšírenými zvukovými možnosťami a jedinečnými nástrojmi vyladenými pre modernú hudbu. Poskytuje všetky možnosti natívneho procesora ZEN-Core spolu s autentickými replikami syntetizátorov JUNO a ďalších starších nástrojov Roland. 

 

 

Tri syntetizátory JUNO v jednom

JUNO-X ponúka autentické zvuky syntetizátorov JUNO-60 a JUNO-106 v celej ich kráse a navyše nový procesor JUNO-X, ktorý duchu JUNO dodáva viac zvukovej sily a výrazu. 

JUNO-X

Nový model JUNO-X predstavuje prirodzený vývoj historického zvuku JUNO. Vytvárajte ešte tučnejšie zvuky s vylepšenou verziou slávnej vlnovej formy Roland Super Saw a ponorte sa hlbšie vďaka dynamickej citlivosti, ovládaniu tónovej obálky a ďalším funkciám. K dispozícii je aj nový režim Chorus III, ktorý dopĺňa dva obľúbené režimy Chorus z pôvodných modelov JUNO.

JUNO-60

JUNO-60, predstavený v roku 1982, bol prelomovým nástrojom, ktorý významne ovplyvnil budúce syntetizátory. Po podobnom modeli JUNO-6 ponúkal cenovo dostupnú polyfonickú syntézu so stabilným digitálne riadeným oscilátorom (DCO). Bohatý charakter syntetizátora JUNO-60, prívetivé rozhranie a dokonale stabilné ladenie spolu s bohatým efektom Chorus a možnosťou ukladať zvuky do integrovaných pamätí – tento syntetizátor sa stal okamžite klasikou. 

JUNO-106

V roku 1984 nadviazal syntetizátor JUNO-106 na úspech svojho predchodcu väčším počtom pamätí a novým revolučným MIDI rozhraním. Vyznačoval sa tiež o niečo hladším a čistejším zvukovým charakterom a arpeggiátor modelu JUNO-60 nahradila skvelá polyfonická funkcia portamento. Cenovo dostupnejší model JUNO-106 si získal ešte širšie publikum a stal sa jedným z najpredávanejších syntetizátorov všetkých čias. 
 

juno_x

 

Za hranicami JUNO

Všestranný model JUNO-X obsahuje aj viac integrovaných modelov z legendárneho kánonu Roland a možnosť zájsť ešte ďalej vďaka rozšíreniam Model Expansion a ďalšiemu zvukovému obsahu zo služby Roland Cloud. 

XV-5080, RD-Piano a Vocoder

Objavte viac ako 900 PCM presetov zo slávneho modulu XV-5080, od akustických nástrojov a vintage syntetizátorov až po bicie a zvuky nástrojov z celého sveta. Hrajte na expresívne akustické pianá, ktorých základ tvorí renomovaná séria stage pián Roland RD. Okrem toho môžete pripojiť mikrofón a použiť Vocoder model s akýmkoľvek zvukom JUNO-X na vytváranie expresívnych zvukov Ensemble, futuristických padov a funky robotických hlasov. 

Rozšírenia Model Expansion a ďalšie funkcie

Vďaka podpore rozšírení Model Expansion zo služby Roland Cloud môžete JUNO-X premeniť zvukmi a charakterom ďalších starých aj nových nástrojov Roland. Nahrajte si autentické verzie syntetizátorov JUPITER-8, JD-800 a ďalších klasík alebo popustite uzdu svojej kreativite s novou funkciou Vocal Designer. Služba Roland Cloud obssahuje aj neustále sa rozširujúcu ponuku rizšírení Wave Expansion, balíkov zvukov Sound Pack, balíkov samplov Sample Pack a ďalších možností, aby ste nikdy neprestávali tvoriť.

 

Ďalšie informácie o službe Roland Cloud 

Pri kúpe syntetizátora JUNO-X si môžete zo služby Roland Cloud zdarma stiahnuť 10 balíkov zvukov Sound Pack.

Bezdrôtové rozšírenie Wireless Expansion prostredníctvom služby Roland Cloud Connect

JUNO-X poskytuje aj integrovanú podporu pre službu Roland Cloud Connect. Táto alternatíva zahŕňa bezdrôtový adaptér WC-1 a členstvo v službe Roland Cloud. Prehliadajte, počúvajte a nahrávajte rozšírenia Model Expansion a ďalší obsah priamo do klávesnice prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. Vďaka službe Roland Cloud Connect máte vždy na dosah ruky svet novej inšpirácie.

 

Ďalšie informácie o službe Roland Cloud Connect 

 

Precíťte hudbu

Kľúčovým prvkom príťažlivosti modelu JUNO bolo jednoduché rozhranie, ktoré uľahčovalo vytváranie inšpiratívnych zvukov a vyvíjajúcich sa textúr počas hrania. Vďaka panelu s citlivými ovládacími prvkami vás JUNO-X vyzýva, aby ste sa naplno ponorili do hudby a tvorili bez obmedzení. 

Práca dotykmi

Hranie na syntetizátore JUNO-X je priame a intuitívne – všetko je presne tam, kde to potrebujete. Posuvné ovládače s vysokým rozlíšením poskytujú analógový charakter s presným digitálnym ovládaním a vyhradené tlačidlá umožňujú rýchle vyvolanie zvukov a funkcií. Keď potrebujete detailnejšie nastavenia, informačný LCD displej vám poskytne prehľadnú navigáciu medzi pokročilými parametrami.

Navrstvite to

Vintage syntetizátory JUNO mali s jedným DCO skromné zvukové možnosti. So syntetizátorom JUNO-X môžete vrstviť viacero syntetizátorov JUNO a vytvárať všetky možné analógové zvuky, od masívnych sólových zvukov a basov až po bohaté svieže pady. Môžete tiež navrstviť rozšírenia Model Expansion a integrované zvuky, a vytvoriť tak synťáky snov, aké ešte nikto nikdy nepočul. Vrstvite až štyri tóny naraz s dostatočnou polyfóniou pre akýkoľvek kreatívny projekt.

Scénický výhľad

Vďaka 256 špeciálnym kreatívnym priestorom nazývaným Scény môžete jediným dotykom okamžite vyvolať kompletné nastavenia syntetizátora JUNO-X. Ukladajte zvukové parametre pre štyri nástrojové party a špeciálnu bicie party, ako aj nastavenia I-Arpeggio, efekty a ďalšie. 

Extra vírenie

Jednou z najobľúbenejších funkcií syntetizátora JUNO bol charakteristický stereo efekt chorus, ktorý okamžite dodal zvuku bohatosť a hĺbku. JUNO-X ponúka oba režimy z originálov a tretí režim s ešte väčšou hutnosťou a vírením. Ešte lepšie je, že ich môžete kombinovať a vytvoriť sedem rôznych chorusových efektov, ktoré môžete použiť s akýmkoľvek zvukom syntetizátora JUNO-X. 

Moderné multiefekty

Okrem chorusov JUNO je syntetizátor JUNO-X vybavený obrovským množstvom ďalších efektov na zafarbenie zvukov. Pre rôzne party sú k dispozícii nezávislé multiefekty a ekvalizéry, ako aj efekty drive, delay a reverb. Využiť môžete aj master ekvalizér a kompresor, ako aj špeciálne vokálne efekty pre mikrofónový vstup.

Arpeggio v akcii

Či už chcete klasické arpeggiá, alebo niečo viac, JUNO-X má všetky k dispozícii. Pre retro atmosféru použite tradičný arpeggiátor. Alebo sa vydajte do budúcnosti s funkciou I-Arpeggio, ktorá vďaka inteligentným algoritmom obohatí vašu hudbu o prirodzene sa vyvíjajúce zmeny tónov a pohyby. Okrem toho sa dajú MIDI nahrávky funkcie I-Arpeggio exportovať pre ďalšie úpravy v akomkoľvek DAW programe. 

JUNO-X Editor

S plnohodnotným softvérom JUNO-X Editor môžete svoju kreativitu posunúť ďalej na veľkej obrazovke počítača Mac alebo Windows. Vylaďte zvuky, efekty a scény do mikroskopických detailov, organizujte nastavenia pre vystúpenia a oveľa viac. 

roland_juno

Vystupujte s istotou

JUNO-X má všetko, čo potrebujete na to, aby sa hudba hýbala – od štúdia až po pódium. 

 

Užite si okamih

JUNO-X je navrhnutý pre maximálnu výdrž a spája vintage dizajnové prvky JUNO s ľahkou a odolnou kovovou konštrukciou, ktorá je pripravená na cesty. Vďaka expresívnej 61-klávesovej klaviatúre s funkciou Aftertouch a našej slávnej páke pitch bend/mod sa na ňom skvele hrá.

 

Pripojte sa

Zadný panel JUNO-X je vybavený konektormi pre každú situáciu. K dispozícii sú vyvážené aj nevyvážené audio výstupy, stereo audio vstup a MIDI rozhranie, a tiež mikrofónový vstup pre vokálne vystúpenia alebo napájanie integrovaného vokodéra. Podpora USB Audio/MIDI umožňuje prepojenie s vaším obľúbeným produkčným softvérom a cez pamäťový USB port môžete dokonca zálohovať nastavenia syntetizátora JUNO-X na flash disk. 

 

Zvukový stroj

JUNO-X sa vracia k menej známemu modelu JUNO-106S – je vybavený kvalitným ozvučovacím stereo systémom na osobné monitorovanie zvuku. Vďaka rozhraniu Bluetooth® môžete streamovať a hrať spolu s hodbou z telefónu alebo tabletu.