360 Live Studio Session #3 Jana Krištof Lehotská pokračuje v live verziách svojich piesní

kristof_lehotska
 

 

Country stále žije! Aj tak by sa dal začať článok o tretej skladbe, ktorú Jana vydala ako tretiu v poradí v rámci predstavovania svojich piesní v živom prevedení zo svojho štúdia. 

„Táto pesnička je pre mňa špeciálna. Vystihuje ma pravdepodobne najviac, aj keď každá pieseň som vlastne ja a moje myšlienky. Ku tejto pesničke máme napísaný scenár na klip už veľmi dlho. Väčšinou s nápadom na klip prichádza Peťo (manažér a gitarista), no tu som dostala úplne jasnú víziu ja, ako by to malo vyzerať. No zatiaľ nebola tá správna konštelácia hviezd , aby sme sa pustili aj do samotného natáčania. No ak tento klip aj spravíme, tak si zatiaľ scenár nechám pre seba, nech je to prekvapením ;) “ hovorí o skladbe Jana.

Treťou v poradí je skladba s názvom „Toto som ja“. Jana má v kapele dvoch gitaristov, Petra Decheta a Jána Csovariho. Obaja majú svoje spoločné hudobné začiatky spojené s folk a country hudbou. Práve v live verzii piesne „Toto som ja“ povolili uzdu svojej fantázii a vrátili sa ku svojím country začiatkom. Pieseň má sama o sebe silný nádych tradičnej  country, no v koncertnej verzii ju práve Ján Csovari zvukom svojej elektrickej gitary a aranžom posadil do country ešte viac.

„Po vydaní nášho prvého albumu SNY sme dostali veľa reakcií od fanúšikov, že piesne sú krásne, no že im chýba na albume aj niečo veselšie, rytmickejšie a dynamickejšie“, dodáva na záver Jana. „Pri tvorbe nášho druhého albumu Dotyky slov sme sa snažili vypočuť tieto pripomienky a postavili sme niekoľko skladieb, kde sme sa snažili udržať to, aby naše piesne mali svoj obsah a myšlienku, no zároveň, aby na albume boli aj skladby rytmickejšie – veselšie. Veď hlbšia myšlienka nemusí vždy znieť len melancholicky a v pomalom rytme. Svoje myšlienky, ktoré majú obsah aj hĺbku môžeme vyjadriť aj v rytmickejšom a veselšom podaní. A taká je aj skladba Toto som ja. Pieseň s odkazom, aby sme nespadli do šedého priemeru každodenných stereotypov, ale aby sme každý deň vedeli prežiť naplno. Aby sme každý deň prežili tak, ako keby to mal byť ten posledný“. 

Tretia skladba v rámci projektu Jana Krištof Lehotská - 360 Live Studio Session, TOTO SOM JA

 

 

Peter Dechet

_______________________________________

 

Jana Krištof Lehotská

Web: www.janakristoflehotska.sk 
Facebook: @JanaKristofLehotska 
Instagram: Instagram.com/JanaKristofLehotska 

Youtube: https://www.youtube.com/c/JanaKristofLehotska 
Spotify: https://open.spotify.com/artist/0QRLlCdVIiw1E9k3JD6rb1 
iTunes: https://music.apple.com/sk/artist/1479568179 
Deezer: https://www.deezer.com/sk/artist/58913282