Adriana prichádza s albumom Vianoce

vianoce

 

Spev sprevádza mladú, talentovanú a skromnú 15-ročnú Adrianu, ktorá je študentkou osemročného gymnázia v Turčianskych Tepliciach od chvíle, keď začala rozprávať. V súčasnosti predstavuje svoj druhý album s jednoduchým  názvom Vianoce, na ktorom je šestnásť piesní. Štyri boli napísané špeciálne pre Adrianu – Vianoce na voze, Letíme,  Pošta z pera známeho Romana Slávika a Krajina lásky z pera lídra skupiny Metalinda Petra Sámela. Z prebratých skladieb sú na albume pekné známe skladby, ktoré Adriana rada počúva a spieva na vianočných akciách ako Hallelujah, Happy Christmas, Tri oriešky pre Popolušku, samozrejme Tichá noc a ďalšie. Krst albumu sa uskutoční 4. decembra v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici v Bratislave a do života ho uvedie Martin Harich. 

Adriana miluje spev, okrem čítania kníh, ktoré nosí všade so sebou a odtŕha sa od nich len keď kráča na javisko a spieva. Vďaka láske k spevu má za sebou množstvo pekných zážitkov i súťaží, na ktorých  vždy  obsadila popredné miesta (Slávik Slovenska, Malokarpatský slávik, Česko zpíva, Childrens Superstar, Studnička, Projekt configurácia Talent, Viva Talent, Top Talent…)

Už ako 6-ročná si zaspievala aj s bratom duet so známym klaviristom Richardom Rikkonom pred veľkým  publikom. Navštevovala literárno-dramatický  krúžok, pôsobila s mažoretkami, tancovala a spievala vo folklórnom súbore Lúčik... V súčasnosti sa venuje popri speve  aj hre na gitare.

V divadelných predstaveniach ju viackrát ocenili za najlepší herecký výkon.

Ako 10-ročná v konkurze uspela a zahrala si hlavnú postavu Vanessy v seriáli televízie STV 1 SUPERHRDINOVIA  v  réžii   Adriany Totíkovej. Vtedy vznikla aj pieseň  „Taká ako ty“, ktorú naspievala s Jadrankou,  text napísala mamka Zdenka Harbrdová, hudbu skomponoval Peter Šíma – bolo to prvé nahrávanie v štúdiu  a aj prvý  klip.

Jadranka a Adriana – Taká ako ty

 

 

O rok neskôr,  v  agentúre Colo-Colo,  vydala prvé CD –„Mám svoj sen“,  kde okrem prevzatých piesní ako napríklad Čo o mne vieš od Darinky Rolincovej, Ó šaty – od Mariky Gombitovej, Simply The Best od Tiny Turner, ale i vlastné, zložené pre Adrianu. napríklad  od Petra Sámela – Mám svoj sen.  

 

Prezentácia prvého CD

Ako 12-ročná prispela svojím hlasom do piesne, ktorá sa stala hymnou mesta Turčianske Teplice, na čo je obzvlášť hrdá, keďže je obyvateľka tohto kúpeľného mestečka. 

V roku 2017 si zaspievala so živým orchestrom, keď zvíťazila v celoslovenskej konkurencii, aby reprezentovala na festivale v San Remo Junior, kde za najväčší zážitok považuje spievanie s veľkým 40-členným orchestrom.  Ako hosť zo Slovenska vystúpil Martin Harich, ktorého si následne zvolila za krstného otca svojho aktuálneho vianočného CD. Martin pozvanie prijal, nakoľko sledoval jej spevácku cestu už skôr, keď bol v porote Malokarpatského slávika. 

San Remo Junior – zostrih:

 

 

Finále San Remo Junior 2017:

 

 

S producentami  Drozďo & Demex - singel  „SOM TO JA“ ako 13-ročná a túto pieseň si Adriana sama aj otextovala.

 

 

Len  14-ročná sa prihlásila do speváckej súťaže SUPERSTAR, kde bola najmladšou účastníčkou v histórii súťaže. Pred porotou zahviezdila so skladbou ,,Girl On Fire” od americkej R’n’B divy Alicie Keys a okamžite si získala spevom  aj obávaného kata šou Paľa Haberu!

Adriana v Superstar:

 

 

V súčasnosti sa venuje hlavne promo svojho albumu Vianoce a spieva na rôznych akciách, nevynecháva ani benefičné a v Turčianskych Tepliciach cvičí so svojou novozaloženou kapelou. 
 

Anna Olvecká – PR manager projektu

Foto: Archív Adriany