Alan Murin predstavil kontroverzný klip k skladbe Srdce. Zahral si v ňom psychopata!

murin

 

Talentovaný 21-ročný hudobník Alan Murin sa rozhodol potešiť fanúšikov novým videoklipom k skladbe SR C (Srdce). Vizuál klipu, ktorým si mladý muzikant splnil sen, však pravdepodobne vyvolá zmiešané pocity. Alan vždy chcel byť aspoň na chvíľu hercom, no a tu si strihol hneď extrémne náročnú úlohu – psychopata. Klip dokonale  vyjadruje jeho pocity, keď v zahraničí, kde študuje, bojoval s emóciami – samotou a smútkom.

    

Alan Murin ani v časoch pandémie nezaháľa. Pre svojich fanúšikov pripravil dokonalú lahôdku. K skladbe SR C (Srdce) nakrútil videoklip, ktorý ich má tak trochu šokovať. 

 

„Tému videoklipu sme chceli poňať netradične a dúfam, že v ľuďoch vyvolá pocity, ktoré by pri tejto pesničke nečakali. Verím, že vizuál tejto piesne bude mať dobré ohlasy a prekvapí fanúšikov vo všetkých aspektoch. Zábery sme nahrávali v Záhorskej Bystrici, kde som vyrastal, a v Ružinove, kde sme natrafili na perfektné garážové priestory, ” vraví Alan Murin.

 

Alan v klipe hrá hlavnú postavu a nie hocijakú! S pomocou tímu TRUESELF RECORDS a Petra Balenta z Cesar Production sa snažili zachytiť jeho emocionálny stav, keď sa cítil nanič. Alan totiž študuje vo Veľkej Británii na prestížnej Point Blank Music School a skladba SR C (Srdce)  vznikla po rozchode s jeho láskou, s ktorým sa musel vyrovnávať sám v ďalekej cudzine.

 

„Myšlienkou videoklipu bolo zachytiť môj mentálny stav v období, keď som prežíval boj so svojimi emóciami a racionálnym rozumom. Vždy som mal sen stať sa hercom aspoň na jeden deň. Tentokrát to vyšlo a dostal som možnosť zahrať si psychopata. Scenár som vymýšľal tak, aby fanúšikov príjemne šokoval. Nikdy nezabudnem na zhruba 80 seknutí sekerou kvôli jednému záberu,“ dodáva Alan Murin.

 

Skladba SR C (Srdce) je na Alanovom EP 19 98, ktoré vyšlo v decembri minulého roka. Rozpráva príbeh nešťastnej lásky, ktorou si prešiel v živote asi každý a možno práve preto sa tento song  stal okamžite hitom medzi fanúšikmi a mal najväčší výtlak spomedzi všetkých pesničiek.

„Chcel som nakrútiť filmový videoklip s príbehom, ktorý bude kolísať na hranách sarkastickej komédie s hororovou atmosférou. Túžil  som vymyslieť niečo nové, čo vyvolá v ľuďoch otázky. Pri všetkých videoklipoch sme sa doteraz zamerali na môj každodenný život a mal som pocit, že potrebujem dať fanúšikom niečo nové," uzatvára Alan Murin. 

 

 

Alan Murin má 21 rokov a pochádza z Bratislavy. Alan je slovenský spevák, textár a producent. Hudbe sa venuje od 15-tich rokov, svoje prvé demo skladby vydával už v roku 2017. Najskôr pôsobil pod pseudonymom „Sane“. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole v Londýne so zameraním na hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo. V súčasnosti popri štúdiu investuje celú energiu do budovania svojej hudobnej kariéry na Slovensku.