Andrej Šeban predstavuje nový videoklip a vyráža na turné!

To tu ešte nebolo! Andrej Šeban nám pripravil prekvapenie - k novej skladbe ŽIVOT JE KRÁSNY predstavuje svoj prvý videoklip v rámci autorskej tvorby. "Videoklip od režiséra Petra Važana, vznikol v spolupráci s Debris Company počas festivalu autorského divadla Pro-téza 2017," dodáva Tomáš Lukačka, manažér skupiny.

Nová Andrejova skladba prekvapí aj zvukovo. Na rozdiel od aktuálneho koncertného programu, ktorý je takmer akustický, je výrazne elektronická a dominujú v nej rôzne efektové zvuky a Andrejove vokály. Samozrejme spoločným menovateľom ostáva pestrosť - zvukov aj pocitov.

 

 

Priaznivci hudby Andreja Šebana si už zvykli, že práve november je mesiac, keď sa môžu tešiť na živé vystúpenia gitarového virtuóza známeho aj pre jeho náklonnosť k slovenskej hudobnej tradícii. Už zajtra sa v Lucerna Music Bare začína Andrej Šeban Trio TOUR 2017 s podtitulom Život je krásny II. Aktuálne koncertné turné bude mať jemný poloakustický charakter. Odštartuje 14.11. v Prahe a vrcholí 30.11.2017 v Bratislave.
 

seban_2017_tour

Viac info o TOUR 2017 na www.andrejseban.com a https://www.facebook.com/sebanandrej/

 

Aktuálna zostava Andrej Šeban Trio:

 

Ján Fabrický

 

Bubeník zakázanej skupiny Nervy a neskôr Demikátu, ktorý dlhodobo a úspešne pôsobí na medzinárodnej scéne. Ján Fabrický v roku 1989 odišiel do Švajčiarska, aby v roku 1994 absolvoval prestížnu školu MIT v Los Angeles, kde pôsobil do roku 2002. Následne sa vrátil do Švajčiarska a na Vysokej škole umení v Berne pôsobí ako docent hry na bicie nástroje (odbor JAZZ). Stále je aktívny ako štúdiový a koncertný hudobník.

 

Michal Šelep

 

Basgitarista mladej generácie, ktorá strávila veľkú časť svojho detstva vo virtuálnom priestore, vďaka čomu sa z neho v rodnej Spišskej Belej stal samorast každodenne obklopený hudobníkmi ako Marcus Miller alebo Victor Wooten. Po prvých rokoch bez učiteľa študoval v rokoch 2011-2014 basgitaru u Anthonyho Wellingtona - na diaľku cez internet a počas dvoch 4-mesačných pobytov v USA. V roku 2014 sa stal jediným účastníkom štipendijného programu Compito by Fodera na kurz Victora Wootena - Bass/Nature Camp, kde trávil čas štúdiom hudby pod vedením velikánov ako Victor Wooten, Steve Bailey, Chuck Rainey, JD Blair, Futureman, Stu Ham a ďalších. V súčasnosti žije v Bratislave, pôsobí v rôznych hudobných projektoch.

 

Management a booking: Tomáš Lukačka, tel. +421 907 796 660, tomaslukacka@euforion.sk

 

Andrej Šeban Trio - Život je krásny II. TOUR 2017 je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a Bratislavského samosprávneho kraja.