BOSS DUAL CUBE LX * Gitarový zosilňovač

 

Klasický CUBE vylepšený pre maximálnu flexibilitu

 

cube_dual_boss
 

Výnimočne univerzálny stolový zosilňovač s profesionálnymi zvukmi a efektmi, mohutným stereo zvukom a rozšíreným dosahom na vystúpenia, nahrávanie a živé prenosy.

 

 

Už viac ako štyri desaťročia prinášajú zosilňovače CUBE výnimočnú hodnotu hudobníkom na celom svete. Ponúkajú skvelý zvuk a všestranné funkcie v prenosnom prevedení. Gitarový zosilňovač DUAL CUBE LX pokračuje v tejto dlhoročnej tradícii, no je vylepšený o najnovšie technológie BOSS, ktoré mu poskytujú bezkonkurenčnú flexibilitu. Tento stolný gitarový zosilňovač je ideálny na domáce cvičenie a jamovanie s priateľmi. Vďaka bohatým možnostiam pripojenia sa jeho rozsah rozširuje na vystúpenia, nahrávanie a mnohé ďalšie možnosti použitia.

 

 

 • Prenosný stereo gitarový zosilňovač s profesionálnym zvukom a funkciami
 • Dva špeciálne navrhnuté 4-palcové reproduktory
 • 10-wattový stereo zosilňovač (5 W x 2)
 • Osem nových typov gitarových zosilňovačov a jeden typ mikrofónového predzosilňovača
 • Sedem integrovaných efektov s možnosťami detailných úprav prostredníctvom aplikácie DUAL CUBE LX Editor 
 • Stereo vstupný režim so mohutným pohlcujúcim zvukom pre modulátory a stereo pedále
 • Trojpásmový ekvalizér
 • Uloženie nastavení zosilňovačov a efektov do 27 pamätí (3 pamäte pre každý typ zosilňovača)
 • Napájanie pomocou sieťového adaptéra (dodáva sa) alebo ôsmich AA batérií 
 • Stereo linkový výstup s emuláciou ozvučených kabinetov
 • Konektor Phones/Rec s podporou mikrofónu integrovaného v slúchadlách
 • USB audio na priame nahrávanie a živé prenosy 
 • Konektor Control až pre dva externé pedálové spínače
 • Konektor i-CUBE Link/Aux In na prehrávanie zvuku
 • Voliteľná funkcia Loopback pre konektory USB a i-CUBE Link/Aux In
 • Integrovaný looper (vyžaduje doplnkový pedálový spínač)
 • Konektor pre doplnkový duálny Bluetooth® Audio MIDI (BT-DUAL) adaptér

   

duacube

 

Užite si okamih

Vďaka kompaktným rozmerom a autentickým zvukom BOSS je DUAL CUBE LX skvelým partnerom na každodenné domáce hranie. Vďaka flexibilnej konštrukcii a pokročilým funkciám ďaleko presahuje možnosti iných stolných zosilňovačov.

Cvičte a jamujte kdekoľvek  

Mohutný pohlcujúci zvuk si môžete vychutnať v interiéri aj exteriéri vďaka špeciálne navrhnutým stereo reproduktorom a napájaniu prostredníctvom dodaného sieťového adaptéra alebo ôsmich AA batérií.

Hrajte na pódiu

Pomocou stereo konektorov Line Out sa môžete priamo pripojiť k PA systému a vystupovať s profesionálnymi zvukmi zosilňovačov BOSS s emuláciou ozvučených kabinetov a množstvom stereo efektov. 

Nahrávajte do svojho obľúbeného DAW programu

Pomocou zosilňovača DUAL CUBE LX môžete zaznamenávať zvuky pripravené na mixovanie v hudobnom softvéri v počítači alebo mobilnom zariadení prostredníctvom USB alebo i-CUBE-Link.

Vylepšite svoje živé prenosy

Vďaka konektoru Phones/Rec a ovládaniu hlasitosti mikrofónu môžete zaznamenávať svoj hlas pomocou mikrofónu slúchadiel a posielať ho do výstupov USB a i-CUBE Link spolu so zvukmi gitary. 

Hrajte spolu so sprievodnou hudbou

DUAL CUBE LX ponúka mnoho spôsobov hrania so sprievodnou hudbou z mobilného zariadenia alebo počítača vrátane stereo Aux vstupu, USB a i-CUBE Link Loopback a voliteľného Bluetooth® adaptéra. 

 

dual_cube

 

Autentické zvuky zosilňovača

Vďaka jemne vyladenému systému stereo reproduktorov produkuje DUAL CUBE LX plné úderné gitarové zvuky, ktoré by ste od zosilňovača takýchto rozmerov nečakali. Vyberte si z ôsmich všestranných typov zosilňovačov s prirodzeným charakterom a organickou odozvou zdokonalenou počas desaťročí vývoja zosilňovačov BOSS. Bez ohľadu na váš štýl alebo úroveň máte k dispozícii expresívne zvuky na zdokonaľovanie techniky a inšpiratívne vystúpenia. K dispozícii je aj špeciálny typ mikrofónového predzosilňovača, ktorý umožňuje používať zosilňovač ako prenosný spevový PA systém. 

 

 

Integrované efekty BOSS 

Zosilňovač DUAL CUBE LX je vybavený množstvom stereo a mono efektov BOSS na vylepšenie vášho zvuku. Svoje zvuky môžete ozvláštniť štyrmi typmi modulačných efektov alebo efektom Heavy Octave a pridať atmosféru pomocou efektu Delay alebo dvoch typov efektu Reverb. Pomocou aplikácie DUAL CUBE LX Editor môžete dokonca meniť efekty a upravovať nastavenia. 

 

 

Možnosti detailného prispôsobenia zvuku

Intuitívne ovládacie prvky na paneli uľahčujú vytváranie podmanivých zvukov. Každý typ zosilňovača obsahuje tri používateľské pamäte, do ktorých môžete uložiť všetky nastavenia ovládačov na rýchle vyvolanie. Vďaka aplikácii DUAL CUBE LX Editor sa vám otvára svet ďalších kreatívnych možností. Vyberte si rôzne varianty zosilňovačov a efektov, upravte podrobné parametre a ďalšie možnosti z počítača (Mac alebo Windows). 

 

 

Stereo vstup pre modulátory a pedalboardy

DUAL CUBE LX je vybavený špeciálnym typom Stereo In zosilňovača na pripojenie stereo zariadení s pokročilým priestorovým spracovaním, vďaka ktorému znie, akoby ste hrali cez oveľa väčší kabinet. Predvolené nastavenie poskytuje bohatý plný zvuk pre AMP/FX procesor, ako napríklad GT-1000, GT-1000CORE, GX-100, GT-1 alebo IR-200. V aplikácii DUAL CUBE LX Editor si môžete vybrať neutrálny zvuk gitarového zosilňovača inšpirovaný slávnym Roland JC-120, čo vám poskytne ideálnu platformu na skúmanie stereo možností pedálov, ako sú pedály série BOSS 500 a 200. 

 

 

Rozšírte svoje možnosti

S doplnkovými pedálovými spínačmi série FS môžete počas hrania ovládať integrovaný looper a prepínať pamäte. Po pripojení doplnkového duálneho adaptéra Bluetooth® Audio MIDI môžete zájsť so smartfónom alebo tabletom ešte ďalej. Bezdrôtovo streamujte alebo jamujte s hudbou zo svojho zariadenia alebo použite aplikáciu DUAL CUBE LX Editor pre iOS/Android na úpravu zvukov a diaľkové ovládanie funkcií zosilňovača. Môžete tiež spárovať bezdrôtový MIDI Expression pedál EV-1-WL pre bezkáblové ovládanie Wah efektu a hlasitosti. 


 

 

Článok patrí k časopisu: