BOSS Katana-210 Bass * Basgitarový kombo zosilňovač

Koncertný basgitarový kombo zosilňovač s výkonom 160 W triedy AB, dvomi 10-palcovými woofermi a tweetermi, tromi univerzálnymi typmi predzosilňovačov, integrovanými efektmi BOSS a ďalšími funkciami. 

katana_bass_210

Zosilňovač Katana-210 Bass, vytvorený na základe prelomovej filozofie dizajnu uznávanej série gitarových zosilňovačov Katana, prináša špičkový zvuk a pokročilé funkcie dokonale vyladené pre potreby serióznych basgitaristov. Tri jedinečné charaktery zosilňovačov a integrované efekty BOSS poskytujú širokú škálu tónov prostredníctvom 160 wattov asertívneho pódiového výkonu triedy AB a vysoko výkonného systému reproduktorov pozostávajúceho z dvoch 10-palcových wooferov. Vďaka komplexnému ekvalizéru, flexibilným možnostiam pripojenia a ďalším funkciám zvládne Katana-210 Bass akúkoľvek situáciu – od pódia cez štúdio až po každodenné domáce cvičenie.

 

boss_katana_bass

 

•                Všestranný basový kombo zosilňovač s koncertným zvukom a pokročilými funkciami

•                160-wattový zosilňovač triedy AB prináša mohutný úderný zvuk 

•                Stabilný kombo kabinet so špeciálnymi 10-palcovými woofermi a vysokofrekvenčným tweeterom s vypínačom

•                Tri voliteľné zvukové nastavenia zosilňovača pokrývajú širokú škálu štýlov

•                Prepínač Shape s tromi typmi zvuku: stredový, jasný a rozšírený rozsah

•                Štyri nezávislé efektové sekcie: kompresor, drive a FX1/FX2 so širokou škálou voliteľných efektov

•                Komplexný štvorpásmový ekvalizér s voliteľným ovládaním nízkych a vysokých stredných frekvencií 

•                Štúdiom inšpirovaná sekcia Blend umožňuje mixovať suchý zvuk na zvýšenie hutnosti a čistoty zvuku

•                Šesť pamätí na ukladanie a vyvolávanie obľúbených zvukových nastavení 

•                Ovládanie výkonu umožňuje dosiahnuť maximálnu hlasitosť zosilňovača v akejkoľvek situácii

•                Úprava nastavení predzosilňovača a efektov, organizácia zvukov a ďalšie funkcie v špeciálnej aplikácii BOSS Tone Studio pre macOS a Windows

•                USB výstupy a výstupy pre telefóny a na nahrávanie so simuláciou kabinetov ozvučených mikrofónmi 

•                Vyvážený priamy XLR výstup s možnosťou výberu priameho, predbežného alebo následného signálu

•                Konektor pre externý reproduktor

•                Doplnkový pedálový spínač GA-FC na detailné ovládanie

•                Upravujte zvuky zo smartfónu pomocou doplnkového duálneho adaptéra BOSS Bluetooth® Audio MIDI
 

 

 

Rafinovaný zvuk a dominantný výkon

Katana-210 Bass prináša vysoko výkonné zosilnenie postavené na desaťročiach znalostí a skúseností spoločnosti BOSS. Tento koncertný zosilňovač je vyzbrojený 160 wattmi časom overeného výkonu triedy AB. Poskytuje vysokú intenzitu, údernosť a charakter a plynulý prirodzený drive, keď zvýšite gain. K dispozícii sú aj tri jedinečné typy predzosilňovačov, pričom každý z nich je vybavený výkonným trojcestným prepínačom Shape na doladenie charakteru. Budete mať teda k dispozícii vždy dokonalý zvuk pre akýkoľvek štýl alebo žáner.

Vintage – klasický lampový zvuk s organickým tónom a prirodzeným driveom.

Flat – plynulý, čistý a dynamický tón s bohatým harmonickým charakterom. 

Modern – rýchla dynamická odozva s rozšíreným rozsahom basov.

 

 

Podmaňte si pódium

Vďaka na mieru navrhnutému systému reproduktorov a pevnému kombo kabinetu produkuje Katana-210 Bass dominantný zvuk, ktorý podporí vašu kapelu v akejkoľvek hudobnej situácii. Dva 10-palcové woofery poskytujú plný zvuk a projekciu potrebnú pre väčšie pódiá. Tie dopĺňa výškový reproduktor pre definíciu vysokých frekvencií, ktoré sú ideálne pre slap a iné moderné štýly hry. Naša efektívna bi-amp konštrukcia poskytuje čistý a vyvážený zvuk. Výškový reproduktor sa dá v prípade potreby vypnúť pomocou prepínača na paneli na dosiahnutie tradičnejšieho basového zvuku. 

 

katana_bass_2010

 

Štyri nezávislé efektové sekcie

Séria Katana je známa svojimi integrovanými efektmi BOSS a Katana-210 Bass nie je výnimkou. Vyhradené sekcie comp/limiter a drive poskytujú základné spracovanie, zatiaľ čo FX1 a FX2 ponúkajú množstvo možností z knižnice basových efektov BOSS, od štandardných, ako sú chorus a flanger, až po oktávy, basový syntetizátor a ďalšie. Sekcia FX2 obsahuje aj delay a reverb a celkovo je k dispozícii viac ako 60 typov efektov, ktoré môžete načítať prostredníctvom aplikácie BOSS Tone Studio. 

 

 

Presné nástroje na tvorbu zvuku

Vďaka intuitívnemu ovládaciemu panelu môžete rýchlo a detailne vylepšiť svoj zvuk. Štúdiom inšpirovaná sekcia Blend umožňuje vmixovať trochu suchého signálu, ktorý môžete na paneli vopred upraviť pomocou troch prispôsobiteľných nastavení pre optimálne spojenie zvukov. K dispozícii je aj komplexný štvorpásmový ekvalizér s tromi voliteľnými frekvenčnými stredmi v pásmach nízkych a stredných frekvencií. 

 

katana_bass

 

Bohatá všestrannosť výkonu

Všestranný zosilňovač Katana-210 Bass je dokonalým partnerom na každé živé vystúpenie. K dispozícii je šesť pamätí Tone Setting na ukladanie a vyvolávanie vytvorených zvukov vrátane nastavení typu predzosilňovača, ekvalizéra, sekcie Blend a efektov. Pamäte môžete prepínať z panela a dokonca použiť doplnkové pedálové spínače, expression pedál a pedálový ovládač GA-FC. K dispozícii je aj vyvážený XLR výstup s prepínačom na výber priameho, predbežného alebo následného signálu a konektorom pre reproduktor pre prípad potreby zosilnenia zvuku externým kabinetom. 

 

 

Dokonalý spoločník na nahrávanie a cvičenie

Katana-210 Bass sa hodí na nahrávanie v štúdiu aj na domáce hranie. Variabilná funkcia Power Control vám umožní nastaviť „nakopnutý“ zvuk v akejkoľvek situácii vrátane cvičenia pri nízkej hlasitosti. Konektor pre slúchadlá/nahrávanie poskytuje priamy výstup s efektmi a simuláciou ozvučeného kabinetu s tromi nastaveniami Air Feel. USB rozhranie umožňuje prepojenie s počítačovým produkčným softvérom a nahrávanie skladieb so skvelým zvukom. 

 

boss_katana

 

 

Ešte detailnejšie úpravy s BOSS Tone Studio

Ak chcete tvarovať zvuky s ešte detailnejšie, pomocou aplikácie BOSS Tone Studio sa dostanete hlboko do jadra zosilňovača Katana-210 Bass. Upravte nastavenia predzosilňovača, ekvalizéra a sekcie Blend, vyvolajte a upravujte viac ako 60 efektov BOSS a usporiadajte zvuky do Live Setov pre rôzne vystúpenia. Môžete tiež tvarovať celkovú odozvu zosilňovača pomocou výkonných globálnych ekvalizérov a doladiť systémové nastavenia, ako napríklad Air Feel, USB a ďalšie. Po pripojení doplnkového duálneho adaptéra BOSS Bluetooth® Audio MIDI k zadnému panelu môžete bezdrôtovo upravovať nastavenia na koncerte zo svojho mobilného zariadenia so systémom iOS alebo Android. 

 

 

 

Článok patrí k časopisu: