BOSS predstavuje pedál OC-5 Octave

boss_octave
 

Nová generácia kompaktného pedálu prináša režimy Vintage a Polyphonic, neuveriteľne rýchle snímanie a širší rozsah.
 

BOSS predstavuje OC-5 Octave – najnovšiu generáciu oktávových pedálov série OC pre gitary a basy. OC-5 prichádza s úplne prepracovanou "Octaver" technológiou BOSS,  prináša nový režim Vintage, vylepšenia v polyfonickom režime a funkciu Octave-up pre rozšírenie rozsahu. Vďaka najnovším technológiám snímania si môžu používatelia vychutnávať plynulú a presnú hru bez latencie. OC-5 je veľmi všestranný a praktický pedál s obrovským zvukovým potenciálom v oblasi oktávových efektov.

 

Pri svojom predstavení v roku 1982 bol pedál OC-2 Octave prvým moderným oktávovým pedálom pre gitaru a basu na svete a jeho charakteristický zvuk počuť v mnohých slávnych skladbách. Vintage režim pedálu OC-5 prináša ikonický mono zvuk pedálu OC-2 a vylepšenú odozvu vďaka novej technológii snímania. K dispozícii sú špeciálne ovládače pre oktávové efekty -1 a -2 a priamy zvuk, vďaka ktorým máte rýchly prístup k množstvu rôznych suboktávových zvukových odtieňov.

oc-5

Pedál OC-5 dostal vylepšenie aj v polyfonickom režime, ktorý bol prvýkrát predstavený v pedáli OC-3 Super Octave. Tento režim umožňuje používateľom hrať celé akordy s oktávovými efektmi. Všestranný ovládač Range obmedzuje efekt len na nižšie tóny vášho nástroja, čo sa dokonale hodí na hranie oktávových basových liniek spolu s klasickými akordmi a melódiami vyššie položených registrov. Okrem toho je možné izolovať oktávový efekt na spodný tón akordu – stačí len otočiť ovládačom Range na nastavenie „Lowest“.

 

OC-5 je vybavený novým efektom Octave-up, ktorý je dostupný vo Vintage a Poly režime a ovláda sa špeciálnym ovládačom +1 OCT. Hráči môžu efekt Octave-up používať samostatne na vytvornie zvuku 12-strunového nástroja a jedinečné sólové zvuky, prípadne ich môžu spojiť s efektmi Octave-down pre rozšírené zvukové možnosti akordov a hutné sólové zvuky.

 

Pomocou špeciálneho prepínača sa dá snímanie pedálu OC-5 optimalizovať pre gitaru alebo basu. Pomocou konektora Direct Out môžu používatelia jednoducho odosielať po samostatných linkách čistý a spracovaný zvuk do rôznych zariadení, napríklad do dvoch zosilňovačov alebo samostatných kanálov na mixážnej konzole alebo v audio rozhraní. 

 

 

Ďalšie informácie o pedáli OC-5 Octave nájdete na adrese www.boss.info.

 

---------

 

Značka BOSS

BOSS je divíziou spoločnosti Roland. Za svoj legendárny status a priazeň gitaristov vďačí špičkovej kvalite a širokej ponuke produktov – kompaktné efektové procesory, multi-efektové procesory, digitálne rekordéry, rhythm machine, metronómy, ladičky a ďalšie. Ďalšie informácie nájdete na adrese http://www.boss.info alebo vám ich poskytne miestny predajca BOSS.