BOSS RC-1-BK Loop Station * Dvojstopový výkonný stroj

 

rc-1

 

 

Pokročilý dvojstopový looper so špičkovým zvukom, efektmi Loop FX, 99 frázovými pamäťami, 57 rytmami a podporou MIDI ovládania.

 

 

RC-500 je skvelý partner pre gitaristov, spevákov, skladateľov, multiinštrumentalistov a každého, kto chce hranie s looperom posunúť na novú úroveň. Vytvárajte kompozície v reálnom čase s využitím dvoch stôp, mikrofónového a stereo nástrojového vstupu, rytmov a inšpiratívnych efektov Loop FX – to všetko v špičkovej 32-bitovej kvalite. Ukladajte slučky do integrovaných pamätí a objavujte rozšírené možnosti ovládania pomocou externých ovládačov a MIDI. RC-500 prináša úplne nové funkcie a tvorcom poskytuje nástroje potrebné na rozvíjanie nových nápadov a hranie pôsobivých vystúpení.

 

•                Pokročilý dvojstopový looper s možnosťami mixovania a detailného ovládania 

•                Špičkový zvuk vďaka 32-bitovému AD/DA prevodníku a 32-bitovému procesoru (floating point)

•                Stereo loopovací procesor s pamäťpu pre 13 hodín nahrávania 

•                LCD displej s farebným podsvietením na sledovanie stavu slučky a úpravu parametrov

•                Mono/stereo vstupy na jednoduchú integráciu do pedalboartu a nezávislý XLR mikrofónový vstup s fantomovým napájaním 

•                Funkcia Reverse a efekty Loop FX (Repeat, Scatter, Shift a Vinyl flick) pre dynamické a pôsobivé vystúpenia

•                16 bicích súprav a 57 továrenských rytmov s A/B variáciami

•                Podpora rozšíreného ovládania pomocou externých pedálových spínačov, Expression pedálu alebo MIDI

•                Kompletné MIDI rozhranie s kompaktnými mini TRS konektormi (káblový adaptér BMIDI-5-35 sa dodáva samostatne)

•                Priestor pre 99 frázových pamätí

•                Zálohovanie a načítanie WAV slučiek cez USB

•                Napájanie pomocou štyroch AA batérií alebo sieťového adaptéra
 

 

Boss
 

Špičková kvalita zvuku

Looper RC-500 je vybavený najlepším 32-bitovým AD/DA prevodníkom a 32-bitovým procesorom (floating point), vďaka ktorým verne zachytíte svoje zvuky a vaše slučky budú znieť vždy neuveriteľne čisto, dokonca aj keď sú zložené z viacerých vrstiev. Až 13 hodín stereo nahrávania vám poskytne dostatok priestoru na vaše kreatívne nápady. 

 

 

Pripojte, slučkujte a mixujte

Vďaka rôznym vstupom a výstupom a jednoduchému rozhraniu podporí RC-500 všetky vaše hudobné vízie. Do XLR vstupu môžete pripojiť mono aj stereo nástroje, pedálové efekty a mikrofón. V prípade potreby môžete využiť fantomové napájanie. Obe stopy môžete využívať nezávisle na komponovanie skladieb alebo spoločne na vytváranie viacstopových textúr. Farba podsvietenia LCD displeja sa mení, čím sa indikuje aktuálny režim. Prakticky umiestnené fadery stôp a ovládač hlasitosti mikrofónu poskytujú priamy prístup k ovládaniu hlasitosti počas slučkovania. 
 

boss

 

Flexibilné ovládanie

Tri integrované pedálové spínače zjednodušujú ovládanie nahrávania, prehrávania, prepínania stôp a ďalších funkcií. Ak chcete použiť ďalšie možnosti ovládania, môžete pripojiť až dva externé pedálové spínače a priamo ovládať mnoho priraditeľných funkcií, alebo Expression pedál na priebežné úpravy. Pre pokročilé systémy je k dispozícii kompaktné TRS MIDI rozhranie, ktoré umožňuje ovládanie na diaľku pomocou MIDI prepínačov a pedálových ovládačov a MIDI synchronizáciu s rytmermi a DAW stanicami. 

 

 

Prispôsobte si svoju zostavu

Vstupy, výstupy a pedálové spínače loopera RC-500 sú predvolene nakonfigurované pre základné ovládanie, no môžete im priradiť rôzne funkcie, ktoré splnia vaše požiadavky. Signál ľavého a pravého vstupného zdroja môžete odosielať do samostatných stôp alebo môžete pripojiť gitaru a vokály do samostatných výstupov. Pomocou pedálových spínačov môžete zapínať a vypínať efekty, spúšťať a zastavovať rytmy a ovládať ďalšie funkcie. Vlastné priradené funkcie sa ukladajú do frázových pamätí, vďaka čomu môžete RC-500 jednoducho prekonfigurovať na akékoľvek použitie. 

 

 

 

Nabite svoje vystúpenia rytmami a slučkovými efektmi

RC-500 obsahuje inšpiratívne rytmy a inšpiratívne spracovanie slučiek, vďaka ktorým budete môcť vo svojich slučkách využívať groovy a rôzne zvukové odtiene. Každý z 57 prednastavených rytmov obsahuje A/B variácie, 16 bicích súprav zasa poskytuje zvuky vhodné pre každý štýl. Slučkové efekty, ako napríklad Repeat, Scatter a ďalšie, sú určené na koncertné vystúpenia a vaše slučky ihneď nabijú zvukovou energiou. K dispozícii je aj skvelá funkcia Reverse, ktorá sa dokonale hodí na vytváranie jedinečných zvukových variácií.

 

 

Nahrávajte, cvičte a vystupujte

Do frázových pamätí loopera RC-500 môžete ukladať slučky hneď pri ich vytváraní, a to spolu s rytmami a bicími súpravami, nastaveniami zvuku a priradeniami ovládačov. Zvuk slučky sa dá zálohovať do počítača cez USB. Vďaka možnosti importovania WAV zvukov cez aplikáciu BOSS Tone Studio sa RC-500 stane úložiskom pre váš cvičebný materiál, skladby na jamovanie alebo sprievodnú hudbu pre váš ďalší koncert.

 

Článok patrí k časopisu: