BOSS RE-2 Space Echo (novinka)

Legendárny Roland RE-201 Space Echo v kompaktnom pedáli BOSS vhodnom pre pedalboardy. 

boss_re2
 

Autentický zážitok zo Space Echo v kompaktnom pedáli

 

Roland RE-201 Space Echo, predstavený v roku 1974 a vyrábaný 14 rokov, patrí medzi najlegendárnejšie a najvyhľadávanejšie efektové jednotky v hudobnej histórii. Charakteristické rytmické echo zvuky, teplý charakter a výnimočne hrateľné zvukové zvláštnosti tejto páskovej klasiky inšpirujú hudobníkov, producentov a štúdiových technikov aj po štyroch desaťročiach.

Vďaka RE-2 teraz máte autentický zvuk a správanie Space Echo prvýkrát k dispozícii v slávnej kompaktnej sérii BOSS. Vďaka intenzívnemu výskumu a vývoju a našim najnovším inováciám prináša RE-2 kúzlo modelu RE-201 v pedalboardovej verzii do najmenších detailov vytvorenej spoločnosťou, ktorá navrhla originál.

 

 

  • Autentický zvuk a charakteru legendárneho modelu Roland RE-201 Space Echo v kompaktnom pedáli BOSS
  • Klasický echo zvuk viachlavovej pásky s väčším časom oneskorenia 

·        Pôvodná trojhlavová konfigurácia a 11 rôznych kombinácií zvukov 

·        Vintage zvuk pružinového reverbu RE-201 s modernou stereo prevádzkou

·        Ovládanie Wow & Flutter pre rôzne úrovní prirodzenej páskovej modulácie     

·        Efekt Twist s ovládaním pomocou pedálového spínača

·        Výber medzi nespracovaným analógovým suchým signálom a modelovaným zvukom pôvodného predzosilňovača Space Echo

·        Funkcie Tap tempo a Carryover

·        Skutočný stereo vstup a výstup

·        Rozšírené ovládanie pomocou externých pedálových spínačov alebo Expression pedálu

·        BOSS záruka 5 rokov
 

boss_re2

 

RE-201 Space Echo: jednoducho legenda

Keď boli páskové echá v hudobnom svete štandardom, model RE-201 bol lídrom vo svojej triede. Vďaka trom rovnomerne rozmiestneným páskovým hlavám a pružinovému reverbovému tanku dokázal vytvoriť všetko od čistých, jednoduchých delayov až po hutné, rytmické echá a ambientné plynulé zvuky. Príťažlivý zvuk RE-201 bol ovplyvnený mnohými faktormi, od teplej kompresie magnetickej pásky až po vyvíjajúcu sa moduláciu spôsobenú kolísaním otáčok motora, trením a ďalšími prvkami. V neposlednom rade boli kľúčovým prvkom bohatého zvuku modelu Space Echo analógové obvody predzosilňovača.

boss_re2

 

Znovuzrodené majstrovské dielo

Pri vývoji modelu RE-2 a jeho väčšieho brata RE-202 dokázali inžinieri BOSS kompletne reprodukovať všetky komplexné nelineárne nuansy, ktoré prispievajú k nesmrteľnému charakteru modelu RE-201. Detailne sme analyzovali niekoľko vintage modelov RE-201 vrátane pôvodnej jednotky z továrenského archívu BOSS a Roland. Všetko, čo ovplyvňuje zvuk, bolo obnovené pomocou úplne nových algoritmov, vrátane dráhy pásky, mechanizmu nahrávania/prehrávania, variácií motorčeka, sfarbenia predzosilňovača, charakteru pružinového reverbu a ďalších prvkov. 

 

 

Cesta do hlbín vesmíru

RE-2 vtesnal kompletný zvukový charakter modelu RE-201 do klasického kompaktného pedálu BOSS. Jedenásťpolohový volič režimov umožňuje voliť rôzne virtuálne páskové hlavy s pružinovým reverbom alebo bez neho a pomocou nezávislých ovládačov úrovne môžete vyvážiť kombináciu echa a reverbu. Každý zvuk je presne reprodukovaný. Napríklad postupná zmena výšky tónu, ku ktorej dochádza pri nastavení ovládača Repeat Rate, alebo spätná väzba pri maximálnom nastavení ovládača Intensity. Vďaka expresívnemu ovládaniu Wow & Flutter môžete vyčarovať všetky prirodzené modulačné charakteristiky, ktoré sú pre zvuk Space Echo nevyhnutné.
 

boss_re2

 

Vytvorený pre moderných hráčov

RE-2 posúva zážitok zo Space Echo na ďalšiu úroveň vďaka všestranným funkciám pre modernú hudbu. Zdvojnásobil sa čas oneskorenia, podporovaná je funkcia Tap tempo a k dispozícii je aj skvelá funkcia Twist na vytváranie sugestívnych špeciálnych efektov počas vystúpenia. Pri suchom zvuku si môžete vybrať medzi teplým a hutným tónom predzosilňovača RE-201 alebo čistým signálom bez spracovania. K dispozícii je plný stereo vstup/výstup a suchý signál sa dá stlmiť pre paralelné nastavenie efektov a použitie v štúdiu. RE-2 podporuje aj rozšírené ovládanie pomocou externých pedálových spínačov alebo expression pedálu vrátane kontinuálneho súčasného ovládania viacerých funkcií panela pomocou pedálu. 

 

 

Článok patrí k časopisu: