Brandner/Rofalski Group v Bratislave!

Medzinárodný jazzový projekt spojil hudobníkov z Ameriky, Nemecka, Rakúska a Slovenska. Výnimoční umelci, saxofonista Dennis Brandner a klavirista Roman Rofalski, žijúci a pôsobiaci v New Yorku a Berlíne, po mnohých rokoch priateľstva prezentujú spoločný hudobný projekt. 

 

Dňa 16.6.2019 o 18.00 v rámci ich európskeho turné vystúpia aj v Bratislavskom DESIGN FACTORY. Na spoluprácu si prizvali nášho popredného medzinárodne pôsobiaceho slovenského basistu, Štefana Pištu Bartuša a vynikajúceho rakúskeho bubeníka Klemensa Marktla. Program sa skladá z originálnych kompozícií, ktoré spadajú do súčasného jazzu, ale nevylučujú vplyvy z iných štýlov. Najmä Rofalského pozadie v oblasti novej progresívnej hudby prináša so sebou nejedno prekvapenie. 

 

Do popredia vystupuje radosť z kolektívneho hrania, ktorá sľubuje umelecký zážitok skúsených muzikantov na najvyššej hudobnej úrovni!   

 

Dennis Brandner - saxofón

Roman Rofalski - piano

Stefan,,Pišta'' Bartuš - kontrabas

Klemens Marktl - bicie nástroje
 

jazz

 

 Walt Weiskopf opísal Dennisa Brandnera týmito slovami: “… vysoko talentovaný jazzový hudobník. Dennis hrá s krásnym, plným zvukom a jeho línie sú vždy presvedčivé. Má všetko to, čo je potrebné na to, aby vynikal v hudobnom biznise.“

Roman Rofalski je brilantný a všestranný pianista. (Berthold Records)

Štefan ,,Pišta“ Bartuš je bezpochyby top slovenským kontrabasistom, ktorý disponuje vynikajúcou technikou, časovaním a cítenim. (M.Kubačka)

Klemens Marktl je jedným z najväčších talentov pochádzajúcich z Európy. Významne prispieva ku kontinuite veľkých jazzových bubeníkov, ktorí sú tiež skladateľmi a kapelníkmi. (Ralph  Peterson Jr.) 

FB event

Predpredaj.sk