Bratislava vo štvrtok privíta americkú formáciu Son Lux, predskakovať jej bude xylofonista z Ghany

 

 son_lux     

 

Denník N ich pripravovaný koncert zaradil medzi “klenoty hudobnej jesene” a na portáli Fiči patriaci pod SME nechýba medzi “15 najlepšími októbrovými koncertami na Slovensku a v okolí”. Reč je o žánrovo ťažko zaraditeľnom projekte Son Lux na čele so študovaným muzikantom RyanomLottom, ktorý už tento štvrtok vystúpi v zrekonštruovanom Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave. Bude to večer, ktorý naplno ukáže potenciál americkej kapely, ktorá si koncertnú premiéru u nás odbila so skráteným festivalovým setom v marci 2015 na lokálnej edícii Electronic Beats. Predskokanom bude pre Slovákov neznámy umelec SK Kakraba, ktorý hrá na tradičný drevený xylofón.     

 

 

Son Lux, ktorí sa v alternatívnejšej časti hudobného sveta preslávili skladbou Easy,prídu do slovenskej metropoly s úplne čerstvým materiálom. Len pred dvoma týždňami totiž vydali 4-pesničkové EP Yesterday’s Wake. Nahrávka je zavŕšením kolekcie Brighter Wounds, ktorá nesie rovnaký názov ako ich dosiaľ posledný štúdiový album. Okrem spomenutého speváka a klávesáka Ryana Lotta na ňom patricipovali gitarista Rafiq Bhatia a bubeník Ian Chang a presne v tejto zostave prídu aj do Bratislavy. Návštevníci koncertu sa pritom môžu tešiť nielen na strojové prevedenie výberu z diskografie, ale aj zaujímavé živé úpravy skladieb. Son Lux totiž patria medzi skupiny, ktoré tvoria nielen v štúdiu, ale aj priamo na vystúpeniach. O to zaujímavejšie byť na ich koncerte bez ohľadu na to, koľkokrát ste ich predtým počuli naživo.    

 

 

Na FB evente bratislavského vystúpenia Son Lux je aktuálne viac ako 2900 ľudí, pričom v predpredaji zostáva posledných cca 200 lístkov. V prípade, že sa koncert nevypredá, bude vstupné na mieste 23 eur. Dovtedy sú lístky dostupné na www.predpredaj.sk za 19 eur

 

FB eventy: www.facebook.com/events/230773504167219/  

Predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/son-lux-bratislava/

 

Najnovšie rozhovory s Ryanom zo Son Lux:

http://fm.rtvs.sk/rubriky/hudba_fm/175662/son-lux-maju-nove-ep-predstavil-nam-ho-ryan-lott

https://kultura.sme.sk/c/20923137/v-hudbe-son-lux-je-vsetko-laska-smrt-aj-donald-trump-prinesu-ju-na-slovensko.html