Čo počúva DJ Kinet

 


DJ Kinet

Rado Tomek aka DJ Kinet sa narodil sa v Bratislave v r. 1971, kde jeho hudobný vkus formovali Die Grossen Zehn na rakúskej televízii a Hitpanorama na O3.       

  • Cez deň ekonomický novinár, večer DJ a spolumajiteľ bratislavského Nu Spirit Clubu a Baru.
  • Už 15 rokov sa snaží svojim hudobným vkusom infikovať aj ostatných, posledných osem rokov aj ako moderátor nedeľného Nu Spirit FM na Rádiu FM.     
  • Má rád DJov, ktorí vedia zahrať zdravo eklektický set, v ktorom predvedú svoje znalosti hudby, starej aj novej.
  • Nemá rád ľudí, ktorí sú leniví objavovať niečo nové, a to nielen v hudbe.

 

Jesse Boykins III: Love ApparatusKošatý účes, precítený spev a moderný zvuk s prvkami futuristického soulu. To sú poznávacie znaky newyorského speváka, ktorého sme mali možnosť dvakrát vidieť aj na Slovensku. Na Jesseho novom albume spolupracoval vychytený elektronický producent Machinedrum a je to cítiť. Takto by asi znel Marvin Gaye, ak by mal k dispozícii všetky možnosti súčasného počítačového sveta.

 

 

 

Moodymann: MoodymannTento pán, vlastným menom Kenny Dixon Jr., je jednou z kľúčových postáv detroitskej minimalovej scény. Jeho novýalbum je však multižánrovým výletom do svete tanečnej hudby, okrem minimal housu na ňom nájdete skutočné pesničky (napríklad aj s hosťujúcim jazzovým spevákom Jose Jamesom), ktorých melódia vám bude celý deň znieť v hlave. Skrátka, elektronika pre dospelých ľudí bez predsudkov.

 

 

 

Yasiin Gaye: The DepartureŽe žiadneho Yasiina Gayea nepoznáte? Nevadí, on totiž ani neexistuje. Fiktívneho umelca vytvoril americký hip hopový producent Americo Gazaway zo samplov dvoch velikánov čiernej hudby, rappera Mos Defa, ktorý si vposlednej dobe hovorí Yassin Bey, a už spomínaného Marvina Gayea. Výsledkom majstrovskej práce so samplami je jeden z najlepších mash-upových albumov vôbec, ktorý dokazuje, že hip hop je najlepší vtedy, ak sa priznáva k svojim koreňom spred 40 rokov. 

 

 

 

Gregory Porter: Liquid SpiritLen tri albumy potreboval 42-ročný spevák na to, aby sa stal jedným z najdôležitejších hudobníkov svojej jazzovej generácie. Za ten ostatný, Liquid Spirit, dostal tento majiteľ majestátneho hlasu, ktorý zásadne vystupuje v čiapkepripomínajúcej ruskú ušianku, svoje prvé Grammy. Technicky dokonalý Porter sa na ňom predstavuje v rôznych polohách: od balád, za ktoré by sa nehanbil ani Tony Bennett, až po živelnejší funk a gospel. Nemusíte byť jazzový fanatik, aby ste si tieto pesničky obľúbili.

 

 

 

Článok patrí k časopisu: