David Žbirka so svojim projektom Sunnbrella vydává videoklip k singlu Have your say a chystá sa na letné koncerty v Čechách a na Slovensku

Sunnbrella - česko-slovenský, v Londýne sídliaci hudobník a producent David Žbirka – vydal 1. mája nový videoklip k singlu Have your say a pripravuje sa na sériu koncertov a festivalových vystúpení v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Británii. Štýl projektu Sunnbrella bol už predtým označovaný ako "slnkom vybielený shoegaze" a "chronický online pop" sa vo svojej poslednej tvorbe silnejšie opiera o to druhé. Breakbeaty sa dostali do popredia a moderná elektronická produkcia piesne skúma dichotómiu života v metropole, ktorý je rozsiahly, neosobný a osamelý, ale aj inšpiratívny, rôznorodý a živý.

„ V texte sa skladba zaoberá samotou a zmätkom života vo veľkom meste a falošnosťou, ktorú z nás takéto miesto dokáže často vytiahnuť,“ povedal o novej skladbe David Žbirka

Videoklip v réžii a strihu Davida Žbirku a kamerou Kaia Marksa a Filippa Locatelliho svojou estetikou pripomína skate videá z 90. rokov a mestskú poetiku textu ilustruje zábermi nočného Londýna a energickým vystúpením Davida.

 

 

Výsledný zvuk skladby Have your say značne ovplyvnila koprodukcia s českým, v Aténach žijúcim producentom Oliverom Torrom. Pochvalne sa doteraz o tvorbe projektu Sunnbrella  vyjadrili odborníci z The Line Of Best Fit, PASTE, BBC London, Toronto Star, Headliner, Full Moon Magazine a ďalší.

Prvá vinylová edícia debutového albumu Heartworn (2023) sa vypredala. Na základe úspechu tohto albumu koprodukovaného Patrickom Jamesom Fitzroyom (PVA, Sorry) David s kapelou absolvoval rozsiahle turné po Veľkej Británii a Európe a ako support New Yorským indie legendám Beach Fossils hrali na ich na turné po Veľkej Británii a Írsku. V lete kapelu čakajú okrem iného koncerty v Bratislave, Prahe, Brne a Berlíne. Zahrajú aj na niekoľkých českých a slovenských festivaloch, vrátane festivalu Pohoda a Colours of Ostrava, ma ktorých sa pripoja k hviezdam ako sú Queens of the Stone Age, Jockstrap, James Blake, Yaeji, Arlo Parks a mnohým ďalším.

 

david_zbirka

 

Letné koncerty:

 

CZ/SK

4.6 - Brno - Fléda Club

5.6 – Praha – Palác Akropolis

6.6 – KAMEN!CE Fest

7.6 – Bratislava – Fuga

8.6 – U:Fest, Rožnov

13.7 - Pohoda Festival

17.7 – Colours of Ostrava

 

UK/DE

1.6 - Berlín - KvU

11.6 - Bristol - The Louisiana

12.6 - Leeds - Headrow House

13.6 - Manchester - Disorder

14.6 – Nottingham – Bodega

15.6 – London – Moth Club

 

 

O sunnbrella

sunnbrella začal ako lo-fi „bedroom pop“ projekt, ktorý zo začiatku získal pozornosť po vydaní singla Feelin' Invisible, ktorý nahral spoločne s filipínskym, v LA sídliacim producentom Eyedress. Svoju víziu potom David nasmeroval sonicky ambicióznejším smerom, prepojením svojej lásky k zasnenému shoegazeu a dream popu s rytmami tanečnej hudby 90. rokov a modernou elektronickou produkciou.

Projekt sa časom rozrástol do päťčlennej kapely s medzinárodným obsadením. Okrem sunnbrella David účinkoval ako bubeník po celom svete, vystupoval vo Veľkej Británii, USA, Európe, Austrálii a Novom Zélande. Medzi významné spolupráce patrí turné s Golf Alpha Bravo (sólovým projektom Gabriela Winterfielda z kapely Jagwar Ma), ako support projektu Dope Lemon, Max Bloomom (Yuck) a nedávno absolvovali turné po Veľkej Británii s londýnskou dream-popovou kapelou Drug Store Romeos, ako predskokani škótskych legiend Belle & Sebastian.

 

 

Sociálne siete:

@sunnbrella • Instagram photos and videos

sunnbrella | Facebook

sunnbrella (songwhip.com)

CZ/SK booking: bumbum satori

UK/EU booking: Atonal Agency