DNC vydáva po viac ako dvadsiatich rokoch na scéne svoj debutový album

dnc
 

DNC aka. Dunčo začal kariéru v Rádiu Ragtime, v ktorom sa dostal k remixom pre kapely ako Hex, Polemic, Free Faces alebo Puding Pani Elvisovej. Známy je aj projekt Bukóza BKZ Rockers, ktorého bol súčasťou. Vystupoval vždy naživo a neodmyslitelne k nemu patrila strieborná Yamaha RM1x, na ktorej vznikla aj vačšina jeho skladieb. V roku 2000 sa stal súčasťou Leporelo crew, začal viac hrávať, vydávať viac vlastných originálnych veci na značkách ako Sologroove, LFB (Label From Bratislava), Seta Label, pribudli aliasy Dinyl a Markus Niemczyk, v roku 2007 dokonca zahral na festvaloch CO/POP v Kolíne alebo Sperm v Prahe, ale doterz nevydal vlastný album. Ten prichádza teraz, v roku 2020. Volá sa Vintage Voltage a okrem digitálu vychádza aj na kazete.

Zvuk väčšiny z 12tich trackov na albume je pre DNC-ho typický, veci su silne ovplyvnené dubom, technom a breakbeatom, silne synťákové linky a basové linky dávaju trackom úžasný vibe a drive. Nájdeme tu však aj menej typický sound tvrdšieho techna. Všetky tracky sú naživo nahraté, bez dodatočného aranžu či mixu, o mastering sa postaral Miloš Fedor v jeho The Losh Studiu a zároveň zakladateľ labelu Leporelo, kde tento album vychádza. 

dnc

DNC sa týmto albumom vracia do hudobného sveta po relatívne dlhej odmlke, ktorú ukončil v roku 2019 vydaním tracku 37 Gauss na výberovke 10 Years Of Leporelo a následným ohlásením albumu Vintage Voltage. Album je momentálne exkluzívne zprístupnený na Bandcampe, na Beatporte a na Spotify. V ďalších online shopoch alebo streamingových službách sa objaví už tento piatok 11. decembra. Ešte pred vianocami vyjde album Vintage Voltage aj na klasickej kazete a bude obsahovať aj bonusovú 13. skladbu. 

Slovenské vydavateľstvo Leporelo, ktoré minulý rok oslávilo už 10 rokov svojej existencie (pri tejto príležitosti vyšla aj výberovka ’10 Years Of Leporelo’) dlhodobo vydáva hudbu jednoducho zaraditeľnú do škatuľky house/techno má v katálogu také mená ako Elektrabel, Inkwall, Kevi Anavi, Tomas Jirku, Damolh33,  Insect Elektrika, Name Does Not Matter a veľa ďalších.

Leporelo online:
Instagram: www.instagram.com/leporelolabel
Facebook: www.facebook.com/leporelolabel
Soundcloud: www.soundcloud.com/leporelo