Dorota Nvotová sa s otcovou smrťou vyrovnáva pesničkou Tabak

 

 

Písalo sa toho veľa - podrezané žily po smrti Jara Filipa, absencia Jarovej otcovskej ruky v detstve. Túto pieseň však píše sama Dorota. O tichu, ktoré nastalo a o spomienkach, ktoré nikdy neboli.

 

Nová pesnička od Doroty Nvotovej s názvom Tabak je jej vyrovnaním sa s otcovou smrťou a zároveň darom od dcéry k 20. výročiu absencie Jara Filipa. 

 

ŽIADNA POHODA, KLÍDEK, TABÁČEK

Tento tabak je silný, štípe na pľúcach a nejeden posluchač sa možno rozkašle. 

Napriek tomu v piesni temnota ani patetický smútok nemá miesto. Práve naopak, text je vyjadrením o pute, ktoré je nepretrhnuteľné, o krvi, ktorá nie je voda. Je o pevných krokoch a silnom koreni. Pesnička má dve verzie, plnú albumovú (stopáž 4:40 min) a kratší rádiový edit. K audiu ešte čoskoro pribudne klip v réžii Juraja Nvotu. 

 

NOVÝ ALBUM TEN

Dorota Nvotová dodržiava tradíciu anglicko-slovenských názvov svojich albumov. Po predošlých albumoch “JUST!” a  “MORE” sa práve pripravuje album “TEN”. V období vyrovnávania sa s neprítomnosťou otca, prítomnosťou syna a novej životnej lásky, zapadol názov perfektne. Album bude mať neprekvapivo 10 pesničiek, čím sa okrem iného zaručí jeho napasovanie na vinylovú platňu.

nvotova
album More

 

SPOLUPRÁCE

Nvotová pokračuje v spolupráci s Mariánom Slávkom na bubnoch a Filipom Hittrichom na basgitare. Obaja sú členovia skupiny Talent Transport a po úspešnej spolupráci na projekte Peter a Lucia spolu s Jakubom Ursinym a následne na albume More sa ich umelkyňa nevie nabažiť. Tentokrát však do tvorivého tímu pribrala muzikanta a producenta Tomáša Slobodu, ktorého už roky obdivuje a až teraz nabrala odvahu osloviť ho. Tomáš veľmi vhodne dopĺňa to, čo Dorote chýba, resp. odstraňuje to, čo Dorote samej na sebe vadí - pátos, klišé a kabaretnosť. V tejto tvorivej dvojici sa im darí vyňať z Dorotinej tvorby len samotný koncentrát, bez omáčok a nánosov divadelnosti a dať mu nadčasový hudobný rozmer. Práve pieseň Tabak je toho živým dôkazom.

 

ĎALŠIE INFO

Dorota Nvotová - Tabak audio: https://slnko.lnk.to/tabak

Dorota Nvotová - More album: https://www.slnkorecords.sk/dorota-nvotova/more