Drobná kráľovná slovenského hudobného rebríčka

Mesiace pracuje nenápadne a v tichu a napokon vydá debutový singel, ktorým ovládne celý slovenský rádiový éter. A po pár mesiacoch, akoby sa nechumelilo, zopakuje to isté s ďalšou skladbou. Emma Drobná prekvapuje. Veľmi príjemne.

 

„Pre mňa je podstatné práve to, čo Emma nestratila. Účastníci Superstar vačšinou stratia „auru" výnimočnosti, keď zídu z obrovského pódia, na ktorom ich vidí milión divákov spievať najväčšie svetové hity. U Emmy jej výnimočnosť a atraktivita pre poslucháčov i divákov funguje aj s vlastnou skladbou, čo je najcennejšia devíza pre interpreta.“

Peter Graus, producent speváčky

 

„Emma absolvovala veľké množstvo koncertov a mala možnosť „vyspievať sa“. Spieva s ľahkosťou a veľmi presvedčivo. Hudobne sleduje nové trendy, to má vplyv na každého interpreta i na jeho hudobný vývoj. Podľa mňa sa nedá zaškatuľkovať žánrovo ani štýlovo, skôr je to u nej pocitová záležitosť.“

Tomáš Zubák, producent speváčky

 

Za tri mesiace prekročilo lyric video k druhému singlu Emmy Drobnej Words na serveri Youtube  hranicu pol milióna vzhliadnutí (aktuálne bezmála 3 mil.). Za rovnaký čas sa skladba stihla usadiť na prvej priečke slovenského rádiového éteru. V týchto dňoch speváčka predstavuje videoklip, ktorý k singlu Words nakrútila na svojich najobľúbenejších miestach vo Veľkej Británii.   

 

 

Words i Smile bok po boku na vrchole rádiového éteru

Ak v týchto dňoch niektorej zo slovenských speváčok stúpa hviezda, tak je to Emma Drobná. Jej druhý singel Words je aktuálne najhranejšou skladbou slovenského rádiového éteru. Len o tri priečky pod ním sa pri tom stále drží Emmin debutový singel Smile.

 

S kamerou a hlavou plnou spomienok po rokoch späť vo svojom druhom domove”

Tri mesiace po rádiovej premiére dostal singel Words vizuál v podobe videoklipu. Ten Emma Drobná nakrútila počas svojho niekoľkodňového letného roadtripu vo Veľkej Británii, ktorá je doslova jej druhým domovom a miestom, kam sa vždy rada vracia.

Prevažná väčšina scén vznikla v Londýne na rôznych miestach, ktoré sú Emminmu srdcu blízke a v prímorskom meste Brighton. Jednou z jej srdcových lokácií” sa stalo miesto s názvom Beachy Heads: „Sú tam obrovské biele útesy a nádherné polia. Je to zaujímavé, nebezpečné a trošku aj strach vzbudzujúce miesto, keďže útesy sú naozaj obrovské. Jedna časť tých útesov je obklopená krížmi, kde si ľudia vzali život. Je to až zimomriavkové, ale nádherné.“

 

Zatiaľ čo hudobnú produkciu skladby Emma opäť zverila svojim producentom Petrovi Grausovi a Tomášovi Zubákovi zo svojho domovského nahrávacieho štúdia Creative Music House, výrobu videoklipu vložila do rúk mladého českého režiséra Radima Zbořila. „Videla som Radimovu prácu a fotky. Veľmi sa mi páčia. Mám taký pocit, že to má v oku. Dokáže nájsť zaujímavé výhľady aj na miestach, ktoré sa nám zdajú nezaujímavé,“ prezrádza Emma na margo svojej prvej spolupráce s mladým českým talentom. „Naším cieľom boli čo najprirodzenejšie autentické zábery,“ dodáva.

 

Štvordňové britské nakrúcanie prebehlo bez komplikácií, keďže Londýn a jeho okolie Emma pozná z čias, keď tam žila a pracovala.

 

Po nakrúcaní na svojich obľúbených miestach v Británii, ktorá je Emminou veľkou srdcovkou, by vraj rozhodne rada aj v budúcnosti podnikla nakrúcanie ďalších klipov za hranicami Slovenska. „Určite by som ešte niekde v zahraničí klip chcela točiť. Svet ponúka veľmi veľa. Aj keď naše Slovensko je tiež krásne. Ale pre mňa je točenie v zahraničí spojením príjemného s užitočným,  nakoľko milujem cestovanie.“

 

Soul For Show

Článok patrí k časopisu: