Druhý ročník Tatra Flowers bude sobotu 1. septembra

tatra_flowers

 

Jednodňové podujatie prinesie do Tatier desiatku umelcov, ktorí spríjemnia sobotný deň návštevníkom Tatier na siedmych miestach.

 

„Po prvom ročníku prešli Tatra Flowers miernymi zmenami, niečo sme pridali, niečo vynechali. Celý program sme sústredili do jedného dňa, na sobotu 1. septembra, na ktorú pripadol tento rok aj štátny sviatok a nebudeme mať teda k dispozícii voľný piatok, ako minulý rok. Návštevníci a milovníci Tatier sa, však môžu tešiť na zaujímavý program, ktorý oproti minulému roku bude ešte bližšie k prírode. Nebudeme stavať žiadne pódium, všetci umelci vystúpia v komorných a akustických programoch či už vonku, alebo v interiéri a budú podporené minimálnym zapojením techniky. Novinkou je aj to, že súčasťou programu nebude žiadne podujatie, na ktoré by si verejnosť musela kupovať lístky. Všetky podujatia Tatra Flowers budú pre verejnosť zadarmo,” uvádza František  Tököly, organizátor festivalu.

 

Tatra Flowers 2018 sa začnú originálne, koncertom v kostole v Tatranskej Lomnici, ktorý sa začne presne o polnoci z piatka na sobotu. Vystúpi v ňom harfista Michal Matejčík, tentokrát spolu s husľovou virtuózkou Luciou Harvanovou. V prevedení harfa a husle zaznejú mnohé zaujímavé skladby z obdobia od baroka až po súčasnosť aj s príjemnými prekvapeniami. 

Michal a Lucia vystúpia v sobotu podvečer ešte raz, druhý koncert bude špeciálny a zaznie v ňom svetová, ale aj slovenská filmová hudba v prevedení harfa a husle. 

 

Miesto druhého koncertu necháva organizátor zatiaľ ako prekvapenie, prezrádza však, že filmová hudba bude pri ňom doplnená aj o vizuálny zážitok.

 

Na Hrebienku spríjemní popoludnie turistom vracajúcim sa zo svojich tatranských potuliek koncert Samuela Hošeka s kapelou a netradičné chilloutové vystúpenie B-Complex, ktorá na Tatra Flowers so sebou prinesie skladby, aké fanúšikovia bežne nemajú možnosť počuť, a niektoré, ktoré ešte nepočuli nikdy.

 

Skalnaté pleso prinesie koncert Katarzie, ktorá sa vráti k svojim pôvodným koreňom a zahrá a zaspieva sama, iba sa s gitarou. Spolu s ňou tu vystúpi aj originálny svetovo uznávaný muzikant David Kollár spolu s talianskym trúbkárom Paolom Rainerim.

 

Vyvrcholením Tatra Flowers bude sobotný podvečer v parku v Tatranskej Lomnici, kde sa program Tatra Flowers spája s ukončením Tatranského kultúrneho leta, ktorého súčasťou je aj tradičná charitatívna dražba. Vystúpi tu Zuzana Mikulcová so svojou kapelou a svoje filmy tu premietne Peter Hámor. 

Potom sa už návštevníci môžu tešiť na koncert 33 členného symfonického Orchestra opery a baletu Štátneho divadla Košice pod vedením dirigenta Igora Dohoviča. Orchester privíta aj sólistov, sopranistku Helenu Becse Szabó a tenora Jaroslava Dvorského.

 

Pre návštevníkov Tatier, ktorí ocenia aj klubovú zábavu, si organizátori pripravili večer v Humne v Tatranskej Lomnici, kde vystúpi najskôr Katarzia. A tak, ako sa Tatra Flowers o polnoci koncertom harfa a husle v kostole začne,  o 24 hodín o polnoci sa aj skončia posledným vystúpením, v ktorom B-Complex zahrá už svoj tradičný DJský set.

 

„Sme veľmi radi, že aj tento rok na Popradskom plese ponúkneme predovšetkým rodinám s deťmi možnosť spoznať bližšie Tatry, ich históriu, flóru, faunu, ale aj to, ako sa v Národnom parku správať. V spolupráci s TANAPom sme opäť pripravili edukatívno-zážitkovú zónu, ktorú minulý rok navštívilo veľké množstvo návštevníkov a preto sa tešíme, že táto milá spolupráca pokračuje aj tento rok. 

 

Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým príbeh Tatra Flowers pokračuje svojím druhým ročníkom, ďakujeme umelcom, ktorí s radosťou prijali pozvanie na vystúpenie, všetkým zapojeným subjektom, Mestu Vysoké Tatry, partnerom..." dodáva František Tököly.