Eddie Stevens: Nový album Korben Dallas je majstrovské dielo

korben_dallas

 

Korben Dallas vyjadrili jasnú túžbu vybrať sa do neprebádaných teritórií. Do miest, kde by sa iné skupiny možno neodvážili. A presne to sa mi páčilo. Skočiť z útesu dobrého vkusu s rozbehom a úsmevom na tvári. Môže vám to zničiť kariéru, ale tiež je to veľká zábava,” hovorí producent Eddie Stevens o novom albume Korben Dallas Bazén, ktorý vyšiel minulý týždeň. Vďaka britskému producentovi, známemu zo spolupráce s interpretmi ako Moloko, Sia či u nás Jana Kirschner, ako aj vďaka hosťujúcemu triu vokalistiek, je zvuk šiesteho albumu kapely trochu iný, než býva u Korben Dallas zvykom.

 

Pokiaľ ide o spokojnosť s výsledkom, Stevens tvrdí, že zatiaľ spokojný nie je. “Svoju prácu som si už spravil, ale cieľom nášho snaženia je osloviť, inšpirovať a osvietiť druhých ľudí. Naozaj budem spokojný až vtedy, keď si niekto vypočuje, naozaj vypočuje, cédečko – v tejto podobe by sa album mal počúvať. Keď si ho vypočuje od začiatku do konca, na chvíľu sa zamyslí, a povie niečo ako wow. A potom zvolá “Nič neľutujem!” a skočí z mosta. Táto posledná časť nie je povinná, ale niečo to v ľuďoch musí spôsobiť. Musí to zmeniť ich vnímanie sveta, aj keď iba trochu. Až potom budem naozaj spokojný,” hovorí Stevens.

 

“Práca producenta je špecifická v tom, že si môžete dovoliť chváliť hudbu, ktorú robíte, keďže reálne je to hudba niekoho iného. Chválite teda ich, nie seba, ale ani svojej reputácii pritom určite neškodíte. Je to vlastne niečo ako sebachvála zadarmo, v podobe predstieranej chvály druhého. V tomto duchu teda kategoricky vyhlasujem, že album Bazén je majstrovské dielo. A ak niekto bude namietať, že toto tvrdenie je sebastredné, že je dôkazom môjho nadmerne rozvinutého ega, chcem iba pripomenúť, že pokiaľ ide o pomer talentu k egu, moje ego je na tom rovnako ako ego kohokoľvek iného,” dodáva Stevens.

 

AlbumBazén je zatiaľ dostupný v digitálnej verzii na stránke Slnko Records, v najbližších týždňoch pribudne aj distribúcia fyzických CD a tiež zverejnenie na streamovacích a iných digitálnych službách.

klip Závidím ti:

 

Kapela tiež zverejnila klip k skladbe Závidím tiprvému singlu z nového albumu. Autorom klipu je mladý, 18-ročný režisér Simon Seriš, tvoriaci pod značkou Saymon Production. Až donedávna točil klipy najmä pre slovenských a českých raperov ako Gleb alebo Smack. “Úprimne povedané, tvorbu Korben Dallas som až do našej spolupráce veľmi nepoznal. Skôr z počutia, od druhých ľudí,” hovorí Seriš. “Skladba Závidím ti ma ale hneď zaujala. Má veľa výrazných pasáží, do ktorých sa mi v hlave vytvárali nové a nové nápady. Každá pasáž má svoju výnimočnosť,”  dodáva. 

 

Väčšina scén klipu sa natáčala v bratislavskej Galérii Nedbalka. “Nedbalka má jedinečné priestory,” vysvetľuje Seriš. “Akonáhle som si vypočul skladbu a predstavil si natáčanie klipu v tomto skvelom priestore, mal som v hlave jasno.”

 

Korben Dallas predstava nový album naživo už v najbližších týždňoch na Bazén Tour. V rámci turné zavíta kapela aj v sprievode tria vokalistiek v marci a apríli do deviatich slovenských a českých miest. Prvý koncert Bazén Tour bude 15. marca v Banskej Bystrici, krst albumu prebehne 20. 3. na koncerte v bratislavskom MMC. Vstupenky na slovenské koncerty Bazén Tour predávajú siete Ticketportal a Predpredaj.sk. Predpredaj lístkov na české koncerty turné zabezpečujú jednotlivé kluby.

 

korben_bazenKorben Dallas – Bazén Tour 2019:

15. 3. Banská Bystrica – Robotnícky dom

16. 3. Košice – Kasárne / Kulturpark

20. 3. Bratislava – Majestic Music Club (špeciálny hosť: Darkness Positive)

29. 3. Žilina – Smer Klub 77

30. 3. Nitra – Nájomná jednotka 210

3. 4. Brno – Kabinet múz

11. 4. Ostrava – Garage

12. 4. Valašské Meziříčí – M-klub

27. 4. Praha – Palác Akropolis