Gitarista Henry Tóth vydáva nový album

henry-toth

 

Pri príležitosti svojich okrúhlych narodenín pripravil slovenský gitarový mág Henry Tóth ku koncu minulého roku niekoľko nových autorských piesní, ktoré v týchto dňoch prináša na novom albume.

Jeho aktuálna novinka obsahuje 22 výlučne inštrumentálnych piesní, ktoré prezentujú výnimočné gitarové nápady a nesú sa v duchu blues, rock, jazz, dokonca tentokrát Henry prináša i pieseň v tanečnom štýle, čo pre neho nie je typické. Všetky piesne vznikli pod taktovkou producenta Norberta Müllera a Braňa Jurnečku a ich príprava trvala celé leto. 

Veľmi zaujímavé sú i nahrávky kde boli použité nástroje dychovej sekcie, ktorú tvorili známi inštrumentalisti Mário „Gappa“ Garbera a Pavol Jeňo. Klávesové nástroje nahrával Ivo Petrík a bicie nástroje Braňo Jurnečka, ktorý album aj mixoval, mastroval a vytvoril tak celkový kompaktný sound.

Podľa slov Henryho Tótha konečne prestal naháňať sám seba a chcel priniesť niečo spontánne pre poslucháčov. Dôraz kládol aby sa poslucháči zamysleli ako hudba zneje a nie ako je inštrumentálne odprezentovaná. Dôležité pri týchto piesňach pre neho bola melódia ako taká a aby si konečne zahral to čo cítil. Ako sám hovorí: “Vyšlo presne to čo som mal na jazyku a dúfam, že to je tohto diela cítiť. Niektoré nápady sa mi premietali v hlave ako film, takže mám chuť tvoriť ďalej i filmovú hudbu a nevylučujem v dohľadnej dobe nejaké soundtracky k niečomu zaujímavému ak príde taká spolupráca. Nápadov je ešte stále dosť.“

Obal albumu pripravil grafik Martin Výbošťok a fotografie nafotil svetoznámy fotograf Martin Fridner v jeho ateliéri.

Energia piesní, ktorá z nich srší bola zaznamenaná v novom slovenskom štúdiu SoundbergHill Records, ktorá už avizuje zaujímavé novo-pripravované tituly.

Album je v predaji prostredníctvom e-shopu a elektronických médií na všetkých platformách. 

 

www.henrytoth.sk

Album streams

 

popular

Objednať časopis / predplatné TU