Gitarový efektový procesor BOSS GX-100

 

 

Zafarbite svoju hudbu inšpiratívnymi tónmi
 

gx_100
 

AMP/FX procesor pre gitaru a basu so špičkovými zvukovými technológiami BOSS, zjednodušeným moderným dizajnom a farebným dotykovým displejom na jednoduché vytváranie zvukov. 

 

Pokročilé zvukové technológie BOSS skombinované so štýlovým ultra moderným dizajnom – inšpiratívny procesor GX-100 poskytuje špičkový výkon bez ohľadu na to, kde hráte. Na výber máte 23 AIRD zosilňovačov a viac ako 150 efektov z vlajkového modelu GT-1000. Pomocou intuitívneho farebného dotykového displeja si navyše môžte sami jednoducho vytvárať skvelé zvuky. Až 15 simultánnych efektových blokov poskytuje neobmedzené zvukové možnosti spolu s detailným ovládaním v reálnom čase prostredníctvom integrovaných pedálových spínačov, expression pedálu a podpory externého ovládania.
 

•                Výkonný AMP/FX procesor pre gitaru a basu, ktorý sa jednoducho používa

•                24-bitový AD/DA prevodník, 32-bitový procesor (floating point) a vzorkovacia frekvencia 48 kHz

•                Autentický zvuk lampového zosilňovača a dotyková odozva s AIRD technológiou

•                23 typov zosilňovačov a viac ako 150 efektov BOSS 

•                Ultra flexibilné prepájanie zosilňovačov a efektov vďaka 15 priraditeľným blokom

•                Široký výber typov reproduktorov a podpora načítavania IR reproduktorov vo formáte WAV

•                Zjednodušený moderný dizajn s intuitívnym farebným dotykovým displejom a pevnou kovovou konštrukciou

•                Neobmedzené ovládanie efektov pomocou ľubovoľne priraditeľných integrovaných pedálových spínačov a expression pedálu so špičkovým spínačom

•                Možnosť pripojenia až dvoch pedálových spínačov a expression pedálu pre väčšiu kontrolu 

•                Send/Return slučka pre externé pedále alebo štvorkáblovú metódu

•                Konektor Control na diaľkové prepínanie kanálov na vašom zosilňovači

•                MIDI vstupné a výstupné konektory a viackanálové nahrávanie do počítača cez USB

•                Úprava zvukov z počítača pomocou aplikácie BOSS Tone Studio pre macOS a Windows

•                Voliteľný duálny adaptér Bluetooth® Audio MIDI umožňuje upravovať zvuky a streamovať audio z mobilného zariadenia so systémom iOS alebo Android
 

gx100

 

Autentické zosilňovače a kabinety 

GX-100 poskytuje špičkový zvuk a prirodzený charakter lampového zosilňovača v akejkoľvek situácii vďaka systému AIRD podporenému našou prepracovanou technológiou Tube Logic. AIRD je súčasťou DNA každého gitarového a basgitarového zosilňovača GX-100. Typy výstupov AIRD Output Select umožňujú dokonale prispôsobiť zvuk pre akýkoľvek výstup, či už ide o vstup zosilňovača, FRFR monitor alebo PA systém. K dispozícii je aj široký výber kabinetov a sloty na importovanie vlastných IR reproduktorov cez USB. 

 

Výnimočné efekty

Vďaka viac ako 150 špičkovým efektom z rozsiahlej knižnice BOSS môžete vďaka GX-100 zahrať takmer akýkoľvek zvuk. K dispozícii je množstvo overdrive a distortion efektov, ako aj klasiky BOSS ako Slow Gear, Octave a ďalšie. K dispozícii je tiež pestrá škála modulačných efektov, efektov Delay a Reverb, ako aj mnoho ďalších efektov špeciálne vyladených pre basgitary. Vďaka konektorom Send/Return môžete do ekosystému GX-100 integrovať obľúbené stompboxy alebo efektovú slučku vášho zosilňovača.

 

Vytvorte si vlastný zvuk

GX-100 má 100 pamätí na presety, takže môžete ihneď začať hrať. Ľahko ich však môžete upraviť pre svoje potreby alebo vytvoriť úplne nové. Popustite uzdu svojej fantázii vďaka 15 špeciálnym typom blokov, vrátane dvoch blokov zosilňovačov, a sériovým a paralelným zapojením efektov vytvárajte všetky typy zvukových variácií. Vďaka 200 používateľským pamätiam si môžete uložiť dostatok zvukov na pokrytie takmer každej skladby alebo štýlu. 

Ovládanie dotykom

Vytváranie a úprava zvukov počas hrania sú s GX-100 jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Jasný farebný dotykový displej ponúka intuitívne ovládanie výberu patchov a efektov, úpravy parametrov, nastavenia signálového reťazca a mnoho ďalšieho. Displej spolupracuje so štyrmi gombíkmi a stránkovacími tlačidlami na paneli, čím poskytuje zážitok bez frustrácie a udrží vašu pozornosť sústredenú na hudbu.

 

Vlastné ovládanie

GX-100 ponúka detailné ovládanie v reálnom čase prostredníctvom ôsmich pedálových spínačov a expression pedálu so špičkovým spínačom. Sú vopred nakonfigurované na výber patchov/bank a ovládanie špecifických patchov, ale môžete im priradiť ľubovoľnú funkciu podľa svojich potrieb. Prepnutím do režimu Manual získate priame ovládanie podobné stompboxu a ešte viac možností získate externým ovládaním pomocou pedálových spínačov, expression pedálu alebo MIDI. K dispozícii je aj konektor na diaľkové prepínanie kanálov na zosilňovači s výberom pamäte alebo priradeného pedálového spínača.

 

Váš zvukový partner

Okrem použitia na pódiu je GX-100 vynikajúci aj ako USB Audio rozhranie na nahrávanie a vystupovanie s počítačom. Môžete nahrávať priamo do hudobného produkčného softvéru, reampovať stopy a monitorovať celkový zvuk prostredníctvom výstupov GX-100. Vďaka slúchadlovému konektoru môžete cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek. Vstavaný looper je ideálny na jamovanie, rozvíjanie zvukov a nápadov a rozšírenie vášho kreatívneho rozsahu počas vystúpenia. 

 

Ešte detailnejšie úpravy s BOSS Tone Studio

Pomocou aplikácie BOSS Tone Studio pre macOS a Windows môžete z počítača upravovať každý parameter procesora GX-100, ukladať zvuky a organizovať sety pre rôzne koncerty. S doplnkovým duálnym adaptérom Bluetooth® Audio MIDI môžete bezdrôtovo upravovať nastavenia na koncerte z aplikácie BOSS Tone Studio vo vašom mobilnom zariadení a streamovať hudobné podklady z knižnice vášho zariadenia.

 

 

Článok patrí k časopisu: