GT-1000 Guitar Effects Processor (aktualizácia Version 3.2)

gt_1000

 

GT-1000 Guitar Effects Processor

 

 

Špičkový zvuk s inovatívnou technológiou BOSS

GT-1000 otvára novú éru efektových procesorov pre gitaru a basgitaru vďaka neprekonateľnej zvukovej kvalite a novým možnostiam hudobného vyjadrenia. Tento špičkový zvukový procesor je vybavený našou prelomovou technológiou AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics), ktorej základ tvoria desaťročia výskumu spoločnosti BOSS a špičkový 32-bitový procesor so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz. K dispozícii je aj široká škála efektov BOSS s mimoriadne flexibilnými možnosťami prepájania a detailnými úpravami v reálnom čase. Vďaka rozhraniu Bluetooth® môžete nastavenia upravovať bezdrôtovo z mobilného zariadenia prostredníctvom špeciálnej aplikácie. Vďaka obrovskému výkonu a elegantnému profesionálnemu dizajnu je GT-1000 zmenou, ktorá prináša novú úroveň kreatívneho vyjadrenia pre hráčov na celom svete.

 

•                Vlajkový model AMP/FX procesora s nekompromisnou kvalitou zvuku a možnosťami hudobného vyjadrenia

•                Špičkový 32-bitový AD/DA prevodník, 32-bitové „floating point“ spracovanie signálu a vzorkovacia frekvencia 96 kHz v celom rozsahu

•                DSP procesor BOSS novej generácie, vytvorený špeciálne pre hudobné aplikácie

•                Technológia AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics) prináša koncept Tube Logic do digitálneho gitarového procesora a poskytuje prirodzený feeling a optimalizovanú integráciu so všetkými typmi externých zariadení

•                Expresívne simulácie zosilňovačov s prepracovanou technológiou AIRD

•                Obrovský výber efektov BOSS vrátane efektov na báze MDP a algoritmov prevzatých z pedálov série 500

•                Zosilňovače a efekty sa dajú prepájať v niekoľkých sériových a paralelných kombináciách

•                Ultra rýchle prepínanie Patchov a doznievanie efektu Delay

•                Inovatívna funkcia Stompbox značne zjednodušuje používanie bežných nastavení efektov v rôznych patchoch 

•                Jednoduché ovládanie vďaka veľkému displeju a šiestim prepínačom, ktorým môžete priradiť funkcie

•                Desať pedálových spínačov a integrovaný expression pedál, ktorým môžete priradiť funkcie a farby LED indikátorov

•                Precízna ladička s dvomi režimami zobrazenia a monofonickou alebo polyfonickou prevádzkou

•                ¼-palcové hlavné výstupy a XLR pomocné výstupy s nezávislými nastaveniami AIRD Output Select; slučka pre externé stereo alebo mono efekty

•                Podpora pre externé ovládanie pedálovými spínačmi, expression pedálmi, cez MIDI a USB 

•                Integrované rozhranie Bluetooth pre bezdrôtovú úpravu v aplikácii BOSS Tone Studio pre mobilné zariadenia so systémom iOS a Android

•                USB Audio/MIDI rozhranie pre nahrávanie a úpravu pomocou počítača

•                16 pamätí na načítanie impulzných odoziev reproduktorov vo formáte WAV

•                Špeciálny režim pre basovú gitaru

 

Najnovšia aktualizácia GT-1000: Version 3.2 (január 2022)

Platforma GT-1000 napreduje vďaka neustálemu vývoju firmvéru a do každej verzie pridávame nové funkcie a vylepšenia, ktoré požadujú používatelia.

•                Masteringové efekty – pomocou jedenástich rôznych masteringových efektov môžete tvarovať celkový zvuk na linkovom výstupe pre rôzne štýly a situácie.

•                Nové typy efektov Master Delay – bolo pridaných päť algoritmov efektu Delay z historickej knižnice BOSS/Roland: SDE-3000, DD-20 Standard a DD-20 Analog a Warm a Glitch z DD-8.

•                Viac integrovaných IR reproduktorov pre nahrávanie – výber IR reproduktorov v režime nahrávania bol výrazne rozšírený o možnosť používať „originálne“ typy reproduktorov z rôznych zosilňovačov.

•                Ďalšie typy mikrofónov – do bloku Speaker Simulator bol pridaný nový typ mikrofónu RBN121 a tri typy prepojených mikrofónov.

•                Podpora EV-1-WL – používanie bezdrôtového MIDI expression pedálu EV-1-WL na bezkáblové ovládanie efektov cez Bluetooth.
 

 

gt1000
 

Bezkonkurenčná kvalita zvuku

GT-1000 vám prináša nekompromisný zvukový výkon podporený najnovšími technológiami BOSS. Ide vôbec o prvý gitarový multi-efekt s 32-bitovým AD/DA prevodníkom, 32-bitovým „floating-point“ spracovaním signálu a vzorkovacou frekvenciou 96 kHz v celom rozsahu. Špeciálny DSP procesor má viac ako trojnásobne vyšší výkon v porovnaní s procesormi predchádzajúcich generácií. Vďaka nadpriemernému výpočtovému výkonu sú zvukové detaily podrobnejšie ako kedykoľvek predtým. Požadovaný zvuk teda získate jednoducho bez nekonečného ladenia parametrov a mikroskopických úprav ekvalizéra.

 

AIRD: revolúcia v digitálnych procesoroch

V jadre GT-1000 je inovatívna technológia AIRD od spoločnosti BOSS, ktorá prináša doteraz nedosiahnuteľný hudobný výkon. Technológia AIRD je založená na koncepte Tube Logic, ktorý môžete poznať zo zosilňovačov Katana, Waza, Nextone, a Blues Cube. V GT-1000 posúva výkon, flexibilitu a praktickosť simulácie zosilňovačov na novú úroveň.

Lampové zosilňovače, ktoré gitaristi tak milujú, sú interaktívne a expresívne hudobné nástroje, ktorých jednotlivé komponenty spolu dokonale ladia. Filozofia dizajnu technológie Tube Logic stelesňuje túto interaktivitu a zožala veľký úspech v gitarových zosilňovačoch, v ktorých bola použitá. Zakomponovanie tohto prístupu do gitarového procesora, akým je GT-1000, vytvára množstvo výziev, pretože hráči ho budú používať s rôznymi externými systémami zosilňovačov, ktoré zvuku dodávajú vlastný charakter. Technológia AIRD je odpoveďou na tieto výzvy. Vďaka sofistikovaným riešeniam zabezpečuje, aby bola špičková hudobná odozva procesora GT-1000 konzistentná v akejkoľvek zostave. 

 

Gitarové zosilňovače s technológiou AIRD a „hudobným“ charakterom

Procesor GT-1000 je nabitý expresívnymi gitarovými zosilňovačmi, ktoré sú starostlivo prepracované technológiou AIRD. Oproti tradičným technikám modelovania reprodukuje technológia AIRD komplexné interakcie komponentov lampových zosilňovačov, od gitarového vstupu až po reproduktor, a všetko medzi tým. Výsledkom je komplexný interaktívny systém – živý nástroj, rovnaký ako je váš obľúbený špičkový lampový zosilňovač.

Hlavným zameraním technológie AIRD je vzťah zosilňovača a reproduktora, ktorý je základom dynamického feelingu a hudobnej odozvy lampových zosilňovačov. Tento dôležitý vzťah naplno ožíva v zosilňovačoch procesora GT-1000 a vytvára gitarový zvuk oživený charakterom, prieraznosťou a hĺbkou. Vďaka technológii AIRD budete mať zo svojho zvuku vždy skvelý pocit a váš zvuk bude dobre „sedieť v mixe“. Poskytne vám hudobný zážitok, ktorý vám doterajšie digitálne gitarové procesory poskytnúť nemohli. 

Procesor GT-1000 je vybavený množstvom originálnych zosilňovačov BOSS vhodných pre všetky gitarové štýly, od super čistých až po ultra skreslené. Niektoré zo zosilňovačov sú vybavené technológiou Multi-Dimensional Processing (MDP), ktorá poskytuje dynamiku a prejav presahujúce možnosti analógových zariadení. K dispozícii sú aj klasické a legendárne lampové zosilňovače, od žiadaných vintage komb až po moderné high-gain hlavy. V rámci jedného Patchu je možné používať dva zosilňovače, takže môžete prepínať medzi dvoma zvukmi, spájať zvuky zosilňovačov, vytvárať komplexné tóny alebo vytvoriť mohutný podmanivý stereo zvuk.

 

 

Optimalizovaný výkon pre každú situáciu

Technológia AIRD umožňuje bezproblémové zapojenie procesora GT-1000 do akejkoľvek zostavy s minimálnymi úpravami. Vďaka možnosti výberu z veľkého množstva typov funkcie AIRD Output Select môžete procesor GT-1000 dokonale prispôsobiť akémukoľvek zariadeniu, či už gitarovému vstupu na zosilňovači, efektom zosilňovača z konektora Return, monitorovému odposluchovému systému FRFR alebo PA systému. Okrem integrovaných možností sú k dispozícii dve používateľské pamäte na načítanie ďalších typov pomocou softvéru GT-1000 AIRD Output Select Library.

Technológia AIRD je integrovaná do zosilňovačov procesora GT-1000 na každej úrovni, takže v každej situácii dosiahnete ich autentický zvuk a interaktívnu odozvu bez ohľadu na zostavu. Navyše môžete použiť rôzne nastavenia AIRD Output Select pre hlavný a vedľajší výstup, aby ste optimalizovali zvuk pre dve cieľové zariadenia súčasne. K dispozícii sú aj nezávislé funkcie uzemnenia (ground-lift) na redukciu brumenia pri pripájaní externých zariadení.

 

Výnimočné efekty

GT-1000 je vybavený všetkými typmi efektov, od klasických BOSS a retro stompboxov až po moderné MDP efekty a pokročilé algoritmy efektov série BOSS 500. Vďaka intuitívnemu rozhraniu jednoducho vytvoríte aj viacero sériových a paralelných pripojení. Inteligentná funkcia Stompbox umožňuje bežne používané nastavenia zosilňovačov a efektov upravovať vo viacerých patchoch súčasne. K dispozícii sú aj dve efektové slučky, pomocou ktorých môžete pripojiť svoje obľúbené externé efekty a predzosilňovače.

 

Vlajkový multiefekt pre basgitary

GT-1000 prichádza so zvukovou kvalitou novej generácie a ultra flexibilnými funkciami. K dispozícii sú tri basgitarové predzosilňovače AIRD pre vytvorenie základného zvuku, plus osem rôznych efektov Overdrive a Distortion pre ďalšie tvarovanie tónu. K dispozícii je aj basgitarový kompresor MDP, efekty Chorus, Flanger, Touch Wah a mnoho ďalších efektov špeciálne vyladených pre basgitaru.

 

Všetko pod kontrolou

Vďaka desiatim pedálovým spínačom a expression pedálu so špičkovým spínačom poskytuje procesor GT-1000 komplexnú kreatívnu kontrolu bez ohľadu na to, kde hráte. Ešte viac možností získate vďaka externým spínačom, pedálom, MIDI a USB. Integrované ovládacie prvky majú predvolene priradený výber presetov a cieľov ovládania pre jednotlivé patche, ale môžete ich jednoducho zmeniť na ovládanie takmer akejkoľvek funkcie. K dispozícii sú aj režimy Manual a Pedalboard, ktoré umožňujú okamžitú zmenu konfigurácie pedálových spínačov na rozšírenie ovládania.
 

 

gt1000_rear

 

USB Audio/MIDI a možnosť bezdrôtových úprav cez Bluetooth

Procesor GT-1000 je prvý profesionálny AMP/FX procesor vybavený funkciou Bluetooth, vďaka ktorej môžete bezdrôtovo spravovať zvuky z aplikácie BOSS Tone Studio pre iOS a Android. Procesor môžete upravovať z mobilného zariadenia bez toho, aby ste sa museli zohýnať k hardvéru. Pomocou loopera v procesore GT-1000 môžete dokonca nahrať riff a potom zvuk upravovať z hľadiska.

K dispozícii je aj pokročilý multikanálový USB Audio/MIDI prevodník, ktorý umožňuje praktické nahrávanie do počítača a efektívny re-amping. Špeciálny režim Recording ponúka niekoľko typov reproduktorov a mikrofónov. Pomocou softvéru GT-1000 IR Loader môžete importovať impulznú odozvu reproduktorov vo formáte WAV. USB rozhranie navyše poskytuje pripojenie na detailné úpravy patchov a organizáciu zvuku s desktopovou verziou programu BOSS Tone Studio.