Homes - Liberation (lyric video)

21 ročný slovenský songwriter a producent Homes sa do povedomia dostal svojimi spoluprácami so zvučnými menami československej hudby, akými sú napríklad Ego, Ben Cristovao, či Kontrafakt, s ktorými spolupracoval na skladbách „Keď Prídem Domov“ z Egovho albumu Precedens, „Chybíš“ z albumu Kontakt od Cristovaa či „V Korunách Stromov“ na Kontrafakt albume Real Newz. Tieto skladby prezentoval aj naživo na Egovom Precedens Tour či na vypredanom koncerte Bena Cristovaa v pražskej O2 Aréne. 

Sólovo sa uviedol v roku 2018 prvým singlom „Younger Sun“, ktorým sa ukázal unikátnym melancholickým zvukom inšpirovaným zahraničnými indie a folkovými umelcami, spojeným s netradičným spevom vo falzete. Ten zaujal aj Rádio FM, ktoré ho pozvalo single zahrať v živom vysielaní. Od „Younger Sun“ vydal ďalšie dva single, „loveable“ a „Thaw“, nesúce sa v podobnej atmosfére.

 

homes

 

Teraz sa Homes hlási novým singlom „Liberation“, zároveň s ktorým ohlasuje svoj debutový album Lufu, ktorý vychádza 31. 1 a obsahuje 8 skladieb. Album bude dostupný aj vo fyzickej forme ako CD, ktoré už je možné si predobjednať aj s podpisom cez Spinaker. Album neobsahuje hostí, bol napísaný, nahraný a produkovaný Homesom v jeho domácom štúdiu. 

Podobne ako v predošlých singloch sa aj „Liberation“ nesie v melancholickom duchu a postavený je najmä na akustickej gitare, emotívnom speve vo falzete, pridávaní sa nástrojov a postupnej gradácii, ktorá zaručí, že si skladba udrží pozornosť poslucháča od začiatku do konca.

 

 

LUFU ALBUM TRACKLIST:

1. Motherish

2. Younger Sun

3. Vessel

4. loveable

5. Thaw

6. Liberation

7. Do You Love Me?

8. Solace

Homes info
Instagram: https://www.instagram.com/homes.yk/
Facebook: https://www.facebook.com/musicbyhomes/
Youtube: https://www.youtube.com/c/HomesHomesHomes
Spotify: https://spoti.fi/2RMZwN5