HRDZA prichádza v novej košieľočke

hrdza

 

Skupina HRDZApredstavuje z pripravovaného albumu novú skladbu Košieľočka. Na rozdiel od minuloročnej vianočnej piesne Žehnaj dieťa, ktorá spolu s videom vznikla len v priebehu jedného mesiaca, sa Košieľočka do súčasnej podoby formovala takmer osem rokov. 

 

„Koncom roka 2010 ma oslovil kamarát z moravskej kapely Dareband, Jiří Dareba Václavík, s tým, či by sme nemali záujem upraviť niektorú z jeho piesní. Vybral som si pieseň Věneček, ktorú som hneď prerobil. Slohy boli od začiatku jasné, ale s refrénom som nebol spokojný. Nápad som postupne pretváral a ani som si neuvedomil, ako ďaleko sa za tie roky posunul od pôvodnej verzie.“, približuje genézu skladby jej spoluautor a líder skupiny HRDZA, Slavomír Gibarti.

 

Námet, réžiu, kameru aj strih klipu zverila skupina HRDZA známemu tvorcovi slovenských videoklipov, Jaroslavovi „Jarisovi“ Vaľkovi, s ktorým už spolupracovali na niekoľkých klipoch. Výsledok ich terajšej spolupráce si môžete pozrieť tu: 

 

 

„Momentálne veľa koncertujeme a nemáme takmer žiadny voľný čas. Preto nebolo ľahké zladiť termín a miesto natáčania. Pohotovo nám vyšiel v ústrety pán Jaroslav Džoganík, riaditeľ Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku, preto sme klip začiatkom mája nakrútili práve v svidníckom skanzene. Ďalšie dokrútky sa robili na Ranči Pavlovce. Okrem členov skupiny Hrdza v klipe účinkujú aj dvaja mladí talentovaní prešovskí tanečníci, Dominika Grešáková a Dominik Lukáč. Nosnou témou piesne je dialóg medzi mladým mužom a ženou. Milý odmieta svoju milú, lebo musí odísť na vojnu. O vojne sa síce text, ani video nezmieňuje, ale ja som to tam cítil od samého začiatku. Skladbe dominujú husle a spev našej speváčky Susanny Jara,”vysvetľuje Gibarti.  

 

Prešovská skupina HRDZAje známa svojimi autorskými piesňami (Taká sa mi páči, Na horách býva a ďalšie), v ktorých čerpá zo slovenskej hudobnej tradície. Na budúci rok bude oslavovať 20 rokov svojho úspešného pôsobenia na scéne doma a v zahraničí. Počas nich vydala tri štúdiové albumy a momentálne dokončuje nahrávanie nového albumu, ktorý je naplánovaný na jeseň tohto roku. Nová skladba Košieľočka bude v digitálnych servisoch dostupná od 21.6.2018.  

 

„Príďte sa zabaviť na niektorý z našich početných letných koncertov. Zahráme vám všetky vaše obľúbené a pridáme aj novinky. Termíny sú vždy aktuálne na našom webe a facebooku,“dodáva líder kapely Slavomír Gibarti. 

 

Aktualizované info na:  

 

www.hrdza.sk

https://www.facebook.com/hrdzaa

https://www.youtube.com/c/HrdzaTV

https://twitter.com/HRDZA

https://www.instagram.com/hrdza.official/

 

 

 

Súvisiace články: