Imagine Dragons prichádzajú s novým albumom Evolve!

Multiplatinoví držitelia ceny Grammy Imagine Dragons vydávajú svoj tretí album Evolve, o ktorom sa hovorí ako o jednej z najočakávanejších hudobných udalostí tohto roka.  Autori desiatok úspešných singlov a dvoch skvelých albumov však majú latku nastavenú naozaj vysoko.

Kapela Imagine Dragons vznikla v roku 2009 v zložení Dan Reynolds (spev), Wayne Sermon (gitara), Ben M Kee (basová gitara) a Daniel Platzman (bicie). Zlomovým sa však pre skupinu stal rok 2012, kedy pod hlavičkou KIDinaKORNER/Interscope vydali EP Continued Silence, ktoré obsahovalo 2x platinový singel It´s Time. V tom istom roku vyšiel aj ich debutový album Night Visions a štvorica z Las Vegas tak odštartovala hviezdnu kariéru z 2. miesta v rebríčku Billboard Top 200 Albums! Ich prvotina sa tiež stala albumom číslo jeden na Spotify za rok 2013. Celosvetovo sa z dosky, ktorá priniesla tiež hity ako Radioactive, či Demons, predalo vyše 5 miliónov kusov. V roku 2015 kapela predstavila svoj druhý album Smoke + Mirrors, ktorý sa okamžite dostal na prvú priečku v Billboard Top 200. Okrem dvoch úspešných albumov má však kapela na konte aj živák, ktorý rekapituloval ich mimoriadne úspešné turné práve k albumu Smoke + Mirrors.Prvou ochutnávkou z najnovšej dosky sa začiatkom roka stal aktuálne už hitový singel Believer, ktorý bol tiež vybraný do reklamnej kampane k jednej z nových hier spoločnosti Nintendo. Fanúšikov okamžite dostal pozitívnou energiou, ktorá z neho priam srší. “Minulý rok bol pre mňa skutočne najpozitívnejší za celý môj život. Táto pieseň vysvetľuje  moje uvedomenie si, že emocionálna bolesť, ktorej som čelil niekoľko posledných rokov, mi skutočne pomohla postúpiť do zdravšieho duševného priestoru. Aj keď vám osud práve nepraje pomáha, keď človek verí sám v seba,“ dodal na adresu hitu Beliver spevák Dan Reynolds. Believer bol dlhých 6 týždňov po sebe č. 1 na Alternative Radio a prekonal tak trinásťročný rekord v počte odohraní vo svojom formáte. Z trónu tak zosadil Linkin Park so skladbou Faint z roku 2003. TIME nazval Believer „ďalšou prefektnou hymnou“ , Entertainment Weekly zasa ocenil „ohromný refrén a diabolskú basu“. Billboard charakterizoval singel ako „hymnu, ktorá z váhajúcich optimistov učiní oddaných veriacich.“

Koncom apríla kapela vypustila do sveta ďalší singel z albumu Evolve, a to pieseň Thunder, ktorej sa veľmi dobre darí aj v slovenských rádiách. Thunder je jasným dôkazom, že napriek obrovskému úspechu kapela nestráca chuť na sebe pracovať a nebojí sa zariskovať zvukom, ktorý by od Imagine Dragons málokto očakával. A ako sa ukázalo, riskovať sa oplatilo. Hoci sa v piesni chlapci odklonili od rockových koreňov, skvelý beat, syntetizátory a auto-tune sú v tomto prípade použité natoľko šikovne, že kapela nestratila ani kúsok zo svojej originality. Okrem už spomínaných hitov Beliver a Thunder na novom albume nájdeme ďalších 9 piesní, vrátane už zverejnených Whatever It Takes a Walking The Wire.

Album Evolve vychádza na CD v štandardnej, ako aj deluxe verzii, ktorá bude mať krásny obal a rozsiahlejší booklet. Koncom leta sa fanúšikovia môžu tešiť aj na priehľadný vinyl! No ešte predtým môžu hviezdnu štvoricu z Las Vegas vidieť naživo v rámci festivalu Colours Of Ostrava, na ktorom s novým koncertným programom vystúpia už 19.7.2017.

Nový album Evolve americkej kapely Imagine Dragons, z ktorého nám postupne servírujú jeden hit za druhým, vychádza už zajtra. A ako u týchto rockerov býva zvykom, máme sa na čo tešiť!