Jack Johnson vydáva nový album All The Light Above It Too!

jack-johnson
Jack Hohnson na FB

 

Multiplatinou ovenčený umelec Jack Johnson ohlasuje vydanie svojho siedmeho štúdiového albumu All The Light Above It Too, ktorý vyjde už v piatok 8. septembra! Album bol nahrávaný v priebehu minulého roka v Johnsonovom havajskom štúdiu Mango Tree a prvýkrát za dlhé roky je inštrumentácia albumu výhradne dielom Jacka Johnsona. Na jeho finálnej podobe má však nemalú zásluhu tiež producent Robbie Lackritz(Feist, Bahamas). Prvou ochutnávkou z očakávanej novinky sa stala pohodová pieseň My Mind Is For Sale a v auguste nasledovali piesne Sunsets For Somebody Else You Can´t Control It.

 

Album je výsledkom toho, na čo som myslel počas celého minulého roka. Počas roka, kedy som sa plavil po Severnom Atlantiku, aby som nakrútil dokument o znečistení oceánu plastom. Počas roka, kedy bol za prezidenta USA zvolený Trump. Počas roka, kedy som kempoval, surfoval, kedy mi zašívali moje zranenie, kedy som skúmal, sníval, zdieľal dni a viedol nekonečné debaty so svojou rodinou a priateľmi – to všetko bolo inšpiráciou pre moje pesničky. Zvyčajne sa piesne nahrubo pripravím a potom si stanovím termín nahrávania. Tentoraz však tie hrubé verzie boli vlastne už finálne. Nechcel som, aby sa z nich vytratila tá surovosť,“ hovorí na margo svojej novinky sám Jack.

 

Od roku 2001 vydal tento vášnivý surfer šesť štúdiových albumov a dva koncertné, pričom celkovo sa predalo vo svete už vyše 25 miliónov kópií. Jack je však nielen skvelý hudobník, ale je taktiež zanietený ekologický aktivista. Jeho nahrávacia spoločnosť Brushfire Records a celý tím, ktorý ho sprevádza na koncertoch, sa aktívne podieľajú na ekologizácii hudobného priemyslu a jeho spoločenská sieť All At Once spája fanúšikov s lokálnymi neziskovkami na miestach, kde vystupujú. Okrem toho Jack so svojou ženou Kim založili Kokua Hawaii Foundation na podporu vzdelávania o životnom prostredí na havajských školách a v komunitách, ako aj nadáciu Johnson Ohana Foundation na podporu celosvetového vzdelávania v oblastiach environmentalistiky, umenia a hudby. Zisky z predaja albumov, sponzorské dary na turné a Johnsonova vlastná charitatívna činnosť tak predstavujú od roku 2001 vyše 30 miliónov dolárov venovaných na dobročinné účely.

 

Jackova láska k prírode je evidentná aj z vizuálu najnovšieho albumu All The Light Above It Too, ktorý bude dostupný na CD, vinyle a samozrejme tiež digitálne.  Fanúšikovia sa tak po štyroch rokoch konečne dočkajú albumovej novinky, ktorá podľa už zverejnených songov určite bude stáť za to.