Jana a ja nahrala nové pesničky pod spoločným názvom Hory

janaaja

 

 

Sekvoja, Hory a Tvoje druhé meno je láska. To sú pesničky, ktoré Jana a ja predstavila od januára tohto roku. O hudobnú produkciu pesničky Sekvoja a mix sa postaral Roland Kánik, produkciu 2 pesničiek si zobrala na starosť ich autorka, textárka a speváčka Jana Krčmárová. 

 

Sekvoja je pesnička o tom, ako aj veci, ktoré človeku v živote nevyjdú celkom podľa jeho predstáv, prinesú mu však niečo iné, s čím vôbec nerátal, alebo mu umožnia iný pohľad na situáciu, môžu byť považované za zázraky. „V skleníku pestujem sekvoju, rastie mi stromček v duši,“ spieva Jana a zamýšľa sa nad silou, ktorá sa skrýva v každodenných veciach, udalostiach a vzťahoch. 

 

Tvoje druhé meno je láska je pesnička o láske, ktorá je nám dôverne známa, tá je symbolizovaná potokom za dedinou, domovom. Na druhej strane je láska ľudí k ľuďom, symbolizovaná odkazmi na dávne okolnosti, ktoré sa môžu vrátiť, ak sa láska stratí.

 

Obe spomínané pesničky sú zverejnené aj s videami, ktoré podčiarkujú ich témy. Hory budú pre fanúšikov až do mája dostupné len v rámci digitálneho EP, ktoré si môžete kúpiť v oficiálnom obchode Jana a ja na webstránke projektu alebo cez Facebook.

 

Sekvoja

 

 

Tvoje druhé meno je láska

 

 

Foto: Jana Fašungová

 

JANA A JA:

JANA A JA je umeleckým projektom hudobníčky a poetky Jany Krčmárovej, umelkyne s citom pre poéziu a kompozíciu. Mágia hudby a textu dokonale funguje v jej autorských skladbách so slovenskými textami. Vystupuje aj v rámci multižánrových a literárnych podujatí. Skladba Čierne barany sa objavila aj na albume Ľuboša Šrámka s názvom Perforomances, ktorý získal cenu Esprit Jazz Award 2019 za najlepší jazzový album. Debutový album Lesokruhy v hudobnej produkcii Ľuboša Šrámka vyšiel v septembri 2020. Spolupracuje tiež s klaviristom a producentom Rolandom Kánikom (Sonic Cat Studio). V predchádzajúcich rokoch odohrala komorné koncerty s Petrom Kunzom a Luciou Pintérovou.

 

 

Sociálne siete a kontakt:

 

Spotify, Apple Music

a iné streamingové služby:       JANA A JA

 

Facebook:                                www.facebook.com/janaaja.sk  

Instagram:                               www.instagram.com/janaaja.sk  

Web:                                        www.janaaja.sk

YouTube:                                 www.youtube.com/channel/UCSjJHGGcOxXMi2JbZgrP5hA