Je to tu – skupina Banda zahrá na veľtrhu WOMEX!

Organizátori najväčšieho svetového veľtrhu world music -WOMEX, ktorý sa bude konať v poľskom meste Katovice, oficiálne potvrdili, že na tomto najvýznamnejšom podujatí svojho druhu vystúpi aj skupina zo Slovenska. Bude to skupina Banda v rámci tzv. WOMEX 17 Kato Connections. Je to veľký úspech v medzinárodnom meradle a túto vysnívanú métu dosiahne len asi 60 vybraných projektov  z celého sveta raz za rok.

 

A čo na to hovoria samotní členovia Bandy? „Tak konečne je to tu! Priznáme sa, že keď sme sa predminulý rok na WOMEX do Budapešti nedostali, boli sme trochu sklamaní, ale teraz je všetko ako má byť! Tešíme sa na náš koncert, na desiatky iných kapiel a stretnutia so zaujímavými hudobníkmi a ľuďmi z brandže. Čaká nás parádny kapelový výlet!“ – to je reakcia kapelníka Sama Smetanu. Na budapeštianskom vydaní WOMEX-u v roku 2015 reprezentovali Slovensko ako prvá kapela v histórii tohto veľtrhu traja hudobníci z Pacora Tria. Zatiaľ čo Pacora vystúpila na scéne predstavujúcej hudbu krajín ležiacich pozdĺž Dunaja, Banda sa bude o pódium v Katoviciach deliť s interpretmi z Česka (Marta Topferová s projektom Milokraj), z Nemecka (Haz´Art Trio) a ďalších 6 krajín.

Link na web WOMEX

 

Za viac ako dvadsať rokov existencie tohto putovného podujatia, ktoré organizuje berlínska firma Piranha Arts, sa WOMEX iba po druhýkrát koná v krajine bývalého východného bloku, tentoraz na juhu Poľska. V dňoch 25. až 29. októbra 2017 privítajú Katovice vo svojich koncertných sálach a kluboch stovky účinkujúcich a tisícky delegátov z celého sveta – profesionálov, manažérov, vydavateľov, promotérov, ale aj hudobných publicistov a rozhlasových redaktorov.

Pre skupinu Banda, ktorá v minulosti dvakrát bodovala v najlepšej dvadsiatke rebríčka World Music Charts Europe (s albumami Jedna a hraBanda), či na internetovej stránke Ethnocloud, to však nebude iba „parádny výlet“, ale aj príležitosť upozorniť na svoju kvalitnú tvorbu odborníkov a fanúšikov tohto žánru z celého sveta.

 

Na WOMEX-e v Katoviciach bude tohto roku opäť slovenský výstavný stánok, ktorý záujemcov zoznámi so slovenskou scénou world music, festivalmi a podujatiami, produkciou vydavateľstiev aj s tradičným umením a organizáciami na Slovensku. Organizačné zabezpečenie výstavného stánku, vystúpenia skupiny Banda ako aj koordináciu slovenských delegátov na veľtrhu riadi platforma World Music from Slovakia (WOMUSK)  vďaka podpore Fondu na podporu umenia, Bratislavského Samosprávneho Kraja, Hudobného Fondu, Ars Bratislavensis a SOZA.

WOMEX sa tento rok koná neďaleko slovenských hraníc preto všetkým, ktorých táto hudba zaujíma z profesionálneho hľadiska alebo ako fanúšikov, členovia platformy WOMUSK odporúčajú navštíviť tento veľtrh a predovšetkým koncerty, na ktoré je možné získať vstupenky priamo v Katoviciach.

 

Pripravil: PR WOMUSK

Nový Populár
 

 

Súvisiace články: