JuSt má nový album V posteli a predstavuje z neho videoklip Ako z francúzskych filmov

just

 

Textár a skladateľ JuSt prichádza s novým albumom V posteli, ktorý nahral a produkoval vo vlastnom štúdiu Imagine v Žiline. 

Prvým singlom z albumu bola pieseň V tráve vysokej, ktorú zverejnil JuSt na jeseň v roku 2022. Ďalšou skladbou ku ktorej vznikol videoklip je Ako z francúzskych filmov. Pesnička je o túžbe prežiť život tak, aby stál aspoň za jeden zaujímavý film. Je to parafráza na báseň The movie od Jima Morrisona - Did you have a good world when you died? Enough to base a movie on? 

''Nie je to celkom nová skladba. Úvodnú melódiu som zložil ešte v čase, keď som sa naučil hrať prvé akordy na gitaru. Dlho som k piesni nemal text, až kým neprišiel prvý verš  ''Ako z francúzskych filmov, ako červené víno...'' a už to išlo samo. Nedávno som tú pieseň zahral Petrovi Vaňoučkovi, ktorý sa ponúkol, že k pesničke napíše aranžmán pre sláčikové kvarteto. Keď sme sa pustili do nahrávania, bol som nadšený a vedel som, že musíme k tomu natočiť videoklip, že tá pieseň si to zaslúži'' Tak opisuje vznik piesne a videoklipu JuSt.

Hudbu aj text zložil JuSt, na harfe hrá Peter Vaňouček a sláčikové kvarteto je v zložení Matej Janík na violončelo, Erika Ester Gráfová na violu, Stanislav Glos na husle a Viktória Jurášová na husle. O produkciu videoklipu sa postaral Andrej Mores zo štúdia MadCat.

 

 

Skladba sa nachádza na novom albume s názvom V posteli, ktorý JuSt pripravoval s prestávkami počas posledných dvoch rokov. Na albume sa nachádza 11 autorských piesní so slovenskými textami. Spolupracovalo na ňom pomerne veľa hudobníkov, čo predznamenáva jeho žánrovú pestrosť. Od pomalých akustických balád až po indie gitarový sound. Základom celého albumu sú však JuStove piesne: ''V mojich pesničkách sa prelínajú láska s nenávisťou, život so smrťou, radosť a smútok, nádej a skepsa. Taký je život a tento svet, nikdy nebude ideálny, ale je na nás, na ktorú stranu si ho nakloníme''.

Okrem spomenutého sláčikového kvarteta a Petra Vaňoučka, ktorý hrá na albume na klávesových nástrojoch a na harfe, sa na albume podieľali aj Ladislav Tvrdý (elektrické a akustické gitary), Peter Sandanus (bicie a dychové nástroje), Martin Smieško (basgitara), Roland Uškovitš (bicie), Ján Smieško (klávesy), Rodion Sun Lion (basgitara) a Zuzana Šimová a Sabina Fraňová, ktoré naspievali vokály do troch skladieb. Grafický návrh albumu vytvorila Sofia Stráska a autorom titulnej fotografie je Andrej Mores zo štúdia MadCat.

 

Album V Posteli vychádza zatiaľ v digitálnej podobe. Môžete si ho vypočuť na Spotify, alebo stiahnuť na Bandcamp.

 

JuSt - Ako z francúzskych filmov: https://youtu.be/y0Agxw_7AJA

JuSt - V tráve vysokej https://youtu.be/urrY2MEdCxs 

Spotify: https://open.spotify.com/album/6oYZ5RPEH1eYdNdBK5u2cF?si=992MUEglRzGwW6LW4_2xYw

Bandcamp: https://justsk.bandcamp.com/album/v-posteli