Kapela BUY HER SUGAR sa vrátila s energickým singlom Ticking

bhs
 

„Sme späť.“ Kapela Buy Her Sugar nám svoj comeback oznámila takýmto výstižným a stručným statusom na sociálnych sieťach. Od minimalizmu nikdy nemala ďaleko, a to sa odráža aj vo videu k jej novému singlu Ticking vydanom 1. novembra. Pomalé zábery, čo najmenej farieb a temné odtiene sú však v miernom kontraste s hudbou, ktorá znie energicky a sebavedomejšie ako čokoľvek predtým v repertoári tohto elektronického hudobného projektu. Temnosť zostala, ale zasnené zvuky nahradila ráznosť evokujúca prvky synthwave. 

„Po vydaní nášho prvého albumu uplynulo niekoľko rokov, myslím si, že zmena nie je len prirodzená, ale aj potrebná. Náš rukopis je citeľný stále, to však nevylučuje pohyb, ktorý je napokon základným znakom života,“ povedala frontmanka skupiny, Anna Óváry.

Jemný hudobný odklon nie je jedinou novinkou. Buy Her Sugar sme spoznali ako trio, no po návrate vystupuje ako dvojica (aj pôvodných členov) Anny Óváry a Martina Poláka. Zdá sa, že to neuberá na miere ich odvahy. Rovnako, ako predtým, autorstvo a produkcia je zásluhou kapely aj teraz, v prípade songu Ticking si už ale aj vizuál zobrala do vlastných rúk – tvorcom videa je totižto Martin Polák. 

Treba však dodať, že v žiadnom prípade nejde o absolútny dištanc od externej spolupráce. O mix sa postaralo štúdio Lososound pod vedením Erika Horáka (Noisecut, Zlokot), v ktorom sa nahrávali aj spevy, a singel zmastroval Tomáš Karásek z gargle and expel.