Kapela CHILL ON THE SUN uverejnila minifilm ku skladbe ELEKTRINA

  Kapela Chill On The Sun uverejnila už tretí videoklip, tentoraz ku skladbe Elektrina (z albumu Beviár magických rastlín a húb). Aj keď s videoklipom hudba znie ako sci-fi world-music, kapela sa snažila zhudobniť úžas pri pohľade na nočnú oblohu či fascináciu nielen slovenskou prírodou. 

   Videoklip je inšpirovaný dychberúcimi časozbernými zábermi Mliečnej dráhy rôznych filmárov a v spojitosti s "astronautickým" príbehom evokuje inšpiráciu filmom Vesmírna Odysea. V klipe boli použité aj archívne zábery zo Slovenského filmového ústavu, konkrétne z dokumentárnych filmov "Sená na Doščanke" z roku 1967 režiséra Karola Skřipského a Fotografovanie obyvateľov domu“ režiséra Dušana Trančíka z roku 1968. Oba tieto dokumenty sa dajú vidieť aj na DVD Slovenský dokumentárny film 60, ktoré vydal Slovenský filmový ústav.

 

 

  Pri počúvaní strhujúcej gitary Romana Mečiara s jeho typickým rukopisom, ľudových motívoch klavíra, takmer fujarových alikvótach vytvorených na gongu, ktoré vyludzuje hráč na etno nástroje Rami Shaafi si uvedomíme, že táto "podhaľanská" alebo world-music esencia je vlastne prítomná v hudbe kapely už od jej vzniku. Spätosť s prírodou podčiarkujú zakomponované

terénne nahrávky prírody Jonáša Grusku. 

   Vytvorenie tejto skladby bolo podľa slov kapely podobné výrobe parfumu, kde nazbierate všetky omamne voňajúce horské byliny, pridáte pár kvapiek tajnej prísady a vysokohorská vôňa s podtónom fascinácie vesmírom je na svete.