Karmen Pál-Baláž a Inside zahrali pre deti v Maríne

inside

 

Mám krásny sen... V tomto duchu sa niesol ďalší ročník benefičného podujatia, ktoré pre svojich klientov zorganizovalo Špecializované liečebné zariadenie Marína š.p. Kováčová v spolupráci s Občianskym združením Milan Štefánik v priestoroch kinosály v stredu, 9. septembra 2020.

S dodržaním všetkých hygienicko-epidemiologických opatrení sa 6. ročník podujatia presunul  z pôvodného termínu z obdobia Veľkej noci, no aj napriek tomu priniesol výborný hudobný zážitok, ktorý si užili všetci prítomní.

 

karmen_pal

 

Po úvodnom slove pána riaditeľa MUDr. Vladimíra Čavoja a pána Milana Štefánika z Občianskeho združenia Milan Štefánik, privítalo publikum speváčku Karmen Pál-Baláž , aj s jej hudobným doprovodom. Piesňami z prvého debutového albumu Kúzlo očarila malých aj veľkých. Komorná atmosféra sa niesla od prvého tónu. Čaro mladej slovenskej speváčky naplnilo priestor. Pieseň Anjel, ktorej text si mnohí prítomní spievali, vyvolala v sále silnú emóciu a v nejednom oku sa zaleskla slza. A ako vnímala benefičný koncert Karmen?

 

karmen_pal_balaz

 

„Myšlienka zahrať na tomto benefičnom koncerte sa mi veľmi zapáčila, nakoľko viem, že mnohé deti a pacienti nemajú veľa príležitostí zúčastňovať sa hudobných koncertov. Som veľmi rada, že som bola tou, ktorá im mohla svojou hudbou priniesť radosť a vyčariť úsmev na tvári. Koncert som si veľmi užívala a teší ma, že deti spievali spolu so mnou. Mala som z toho obrovskú radosť.“

 

pal_balasz

 

Ďalším hudobným hosťom bola kapela INSIDE, ale ešte predtým prevzala mikrofón Monika Poľnická zo spoločnosti SPIG. Táto spoločnosť sa špecializuje na pomôcky pre hendikepovaných a je tiež vydavateľom časopisu Inak Obdarení. V ňom nájdete mnoho rád a užitočných informácií  ohľadom uľahčenia každodenných aktivít v starostlivosti o osoby s telesným postihnutím v domácom prostredí.

Od prvého tónu bolo jasné, že kapela INSIDE zmení komornú atmosféru na rockovú. Chalani to doslova odpálili na plné pecky a svojou mladíckou energiou roztlieskali nielen mladé publikum. Po rockových odpalovákoch prišli na rad balady. Spevák Goran Janík si zaspomínal na chvíle, ktoré v Maríne strávil ako dieťa. Preto jednu z balád venoval všetkým  Marínčanom. Svojim humorom si získal sympatie aj staršieho diváka. Bolo cítiť, že si všetci členovia kapely koncert veľmi užívajú a s nimi aj publikum. 

 

karmen
 

„V prvom rade sa chceme poďakovať Maríne a Milanovi Štefánikovi, že nás sem pozval. Ja sám viem, aké to je ťažké denno denne cvičiť, aby som mohol fungovať. Chceli sme týmto ľuďom priniesť radosť. Osobne pre mňa, pre nás, sú veľmi vzácni. Veľmi radi sme prijali túto ponuku a neodmietneme ju nikdy!“ Vyjadril svoje pocity po koncerte spevák kapely INSIDE Goran Janík. 

 

pal_balaz
 

Benefičné podujatie Mám krásny sen sa skončilo, ale splnilo svoj účel. Kultúrny zážitok a radosť z hudobného koncertu. A to je najväčšou odmenou pre organizátorov a sponzorov podujatia, bez ktorých podpory by sa nemohlo konať. Ďakujeme! 

Text: Soňa Šurinová

Foto: Igor Frimmel a Marek Vaco