Katarína Koščová: Prajem si, aby sa o Slovensko starali múdri, vzdelaní a dobrí ľuďia (video)

koscova

 

Jej tvorba je za posledných päť rokov depresívnejšia, svojskejšia a bez kompromisov. „Tak to vyšlo, lebo tak mi občas je,” hovorí speváčka a skladateľka Katarína Koščová v jednom z rozhovorov k aktuálnemu albumu Hranica dažďa. Súčasťou nahrávky je pieseň Čo zostane so silnou výpoveďou o nástupe extrémizmu. Skladba sa v týchto dňoch dočkala aj vizuálneho spracovania.

 

Čo zostane by sa dal označiť aj ako jeden z prvých protestsongov Kataríny Koščovej. Zhmotnila v ňom svoje obavy z extrémizmu a prekrúcania faktov. 

 

„Neviem, či môže jedna moja pesnička niečo zmeniť, ale považujem za dôležité vyjadriť sa k témam, ktoré sú v spoločnosti zlomové,” vysvetľuje prešovská speváčka. So spracovaním jednoduchého videa jej pomohol Patrik Minár, pričom predvolebné načasovanie Katarína Koščová nepovažuje za plán ani kalkul. K spoločenskému dianiu sa vyjadruje dlhodobo a otvorene. 

 

 

„Myslím si, že každý by mal robiť to, čo mu je vlastné. Z mojich príspevkov vo verejnom priestore a na sociálnych sieťach je asi jasné, že som notorický volič. Voliť budem aj 29.2.. A veľmi si prajem, aby sa o Slovensko starali múdri, vzdelaní a dobrí ľudia,” uzavrela Katarína Koščová. 

 

VIAC INFO:

Album Hranica dažďa CD | FLAC | MP3: https://www.slnkorecords.sk/katarina-koscova/hranica-dazda

 

KONCERTY KATARÍNA KOŠČOVÁ

11.3. Sečovce - ZUŠ
12.3. Humenné - Adel cafe
13.3. Pezinok - Čokoládovňa Mlsná Emma
14.3. Martin - Sommelier klub