Katarína Máliková predstavila novinku De profundis z pripravovaného albumu

Slovenská speváčka a producentka Katarína Máliková zverejnila novinku De profundis z pripravovaného albumu Postalgia. Skladba je ochutnávkou novej tvorby, ktorá v podobe druhého štúdiového albumu vychádza 8. novembra pod značkou Slnko Records

 

Už niekoľko mesiacov nápaditú hudobníčku a producentku naplno zamestnáva príprava v poradí druhej štúdiovej nahrávky. V súvislosti s prípravami albumu Postalgia avizovala posun svojho zvuku a zámer prekročiť hranice žánru world music. Folklórny materiál, ktorý ju formoval a bol základom debutového albumu Pustvopol, vo svojej tvorbe podľa vlastných slov “vyčerpala”, a tak sa vydala objavovať neprebádané zdroje zvuku. V novom repertoári zachováva krehkosť i znamenitosť klavírnych aranžmánov a spevu, omnoho viac však budeme počuť nové nástroje ako syntetizátory či loopery. De profundis je ukážkou tohto prerodu a napovedá, že sa skutočne máme na čo tešiť. Skladba je sondou do hlbín ženskej duše plná vrstiev, farieb a delikátne spracovaných zvukov. 

Katarína Máliková - De profundis:

 

 

Katarína Máliková vtrhla na scénu v roku 2016 debutovým album Pustvopol, ktorý tvorili úpravy ľudových piesní z jej rodného kraja aj vlastné autorské skladby. Jej schopnosť citlivo a s ľahkosťou spojiť ľudové motívy so žánrami ako elektronika, jazz či vážna hudba v krátkom čase spustila vlnu pozitívnych reakcií publika aj kritikov. Okrem domácich úspechov v podobe rovno troch cien na Radio_Head Awards 2016 s Pustvopolom bodovala aj v európskych a svetových rebríčkoch. Vo výročnom World Music Charts Europe (WMCE) sa umiestnila v jeho prvej polovici a v celosvetovej konkurencii išlo o najvyššie umiestnený album spomedzi všetkých nahrávok z krajín východnej Európy. 

 

Aktuálne sa Katarína Máliková sústreďuje na dokončenie albumu, v lete však fanúšikov poteší niekoľkými vystúpeniami, ktoré budú rozlúčkou so starým repertoárom. Tie odohrá prevažne sólo, sú však medzi nimi aj koncerty s Ansámblom, ktoré budú poslednými v danej zostave. Príďte s ňou uzvarieť pustvopolské obdobie a naladiť sa na novú etapu tvorby.

 

 

ZOZNAM KONCERTOV

12.6. - Praha / Strecha Lucerny / Never Sol a Katarína Máliková sólo

15.6. - Bratislava / Nová Cvernovka / Bratislavský knižný festival / Katarína Máliková a Mucha Quartet

16.6. - Bratislava / Stará Tržnica / Nedeľná paráda / Katarína Máliková sólo

16.6. - Bratislava / Fuga / Deep Dive presents Nytt Land (RU) with Katarína Malíková 

28.6. - Banská Bystrica / Festival 7 dní - 7 nocí / Literárna Bašta 

27.7. - Zvolenská Slatina / Guča Umenia / Katarína Máliková sólo

17.8. - Nitra / FLAAM /  / Katarína Máliková sólo

 

Posledné koncerty Katarína Máliková & Ansámbel 

21.6. - Trenčianske Teplice / Art in park

22.6. - Rimavská Sobota / Fraj festival