Klady Kľudu 4.0 nahrali poctu priateľovi Jurajovi Černému

Nedávno, 26. februára, sme si pripomenuli 6 rokov od predčasnej smrti legendárneho bubeníka Juraja Černého. Prvý singel kapely Klady Kľudu 4.0 s názvom Život mimo osnov je venovaný práve jemu, pretože členovia skupiny s ním prežili intenzívne roky hudobnícke i ľudské.


 

 

Klady Kľudu 4.0 je aj nie je nová skupina. Tvoria ju ostrieľaní a skúsení hudobníci, ktorí sa pridali k nemenej skúsenému gitaristovi, skladateľovi, spevákovi a textárovi Máriovi Oravskému a vytvorili úplne novú formáciu „Mal som niekoľko zostáv pod menom Klady kľudu,“ hovorí frontman Mário Oravský. „Keď som sa dal dokopy s týmito pánmi muzikantmi a rozhodli sme sa, že začneme systematicky skúšať, priradili sme k tejto značke číslo 4.0, ktoré sa dá preložiť ako ,verzia skupiny‘ ale aj fakt, že sme kvartet.“

 

Nahrávanie albumu, skúšanie aj koncertovanie zbrzdil covid, ale kapela aktuálne uvádza svoj prvý singel. Naznačuje na ňom, že bude ctiť groove a dôkladnú produkciu. „Pieseň prinesiem na skúšku v gitarovej verzii, má harmóniu, melódiu aj texty, ale celkový sound je vecou celej kapely. V kapele sú skvelí muzikanti a presne tak to znie,“ hovorí Mário Oravský.
 

kk
 

Klady Kľudu 4.0 sú:

Mário Oravský – spev, gitary, hudba, texty 

Ivan Galanský – basgitara 

Oliver Ďurčo – bicie, vokály,

Marian Jaslovský – klávesy, flauta, saxofóny, AKAI EWI, elektronika (v skladbe Život mimo osnov iba rhodes piano a klávesy)

 

Koncertná premiéra skupiny sa uskutoční na prvý letný deň 21.6. v Klube pod lampou.

 

Skladba Život mimo osnov bola nahratá v štúdiách Pulp, Oakland a Sardine Factory. Mix a master Jakub Spiszak (Pulp)

Súvisiace články: